Česká filharmonie uvádí kultivovanou Mahlerovu hudbu: Symfonie č. 5 — Recenze alba

Česká filharmonie uvádí kultivovanou Mahlerovu hudbu: Symfonie č. 5 — Recenze alba

Gustav Mahler se narodil v roce 1860 v Kalisti, část České republiky, a prvních 15 let svého života strávil v Jihlavě. Tyto bohémské kořeny nadále ovlivňovaly jeho hudbu po celý jeho život, spolu s různými dalšími zdroji.

Ačkoli jeho kariéra byla z velké části jinde, Mahler uvedl světovou premiéru své 7. symfonie v Praze v roce 1908 s Českou filharmonií. Nyní se orchestr pustil do celého cyklu Mahlerových symfonií se svým šéfdirigentem a hudebním ředitelem Semjonem Byčkovem. .

Tato nahrávka Symfonie č. 5 je druhou v pořadí a je dokladem kvality orchestru, v mezinárodním orchestru často opomíjeného. Hra je nejkultivovanější, smyčce hřejivé a lyrické, dechy a žestě nejsou nikdy drsné a celková kompozice bohatá.

To vše spadá do Byčkovova typicky romantického pohledu na symfonii. Jeho tempo je pomalé, i když ne přehnaně, což je prostor, který dává svým hráčům, aby hráli takovým uvolněným stylem.

Zvláště ve slavném adagiu, které je zpracováno s dokonalou přirozeností a neposkvrněné strunami, je velmi krásné muzikantství. Jinde nedostatek napětí a vzrušení okrádá symfonii o část její dramatičnosti. Absentují zde mahlerovské emocionální výšky, což by mohlo výkon pro někoho vylučovat, ale nenucená výmluvnost orchestru na vrcholu je patrná.

★★★★☆

Mahler: Symfonie č. 5‚ Vydal Pentaton

READ  Produkce: Martina Buchelová Střelba slovensko-český debutový milenec, není bojovník

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *