Radiofrekvenční spektrometr vidět uvnitř | Hakkadai

Radiofrekvenční spektrometr vidět uvnitř |  Hakkadai

Spektrometrie je dobře známá technika nebo přesněji skupina technik. Obvykle to považujeme za analýzu fotosyntézy, abychom zjistili, jaké chemikálie vyrábíte. Například můžete identifikovat prvky ve hvězdě nebo žárovce na základě spektra světla, které vyzařují. Ale můžete také dělat spektroskopii s jinými pásy elektromagnetického záření. [Applied Science] Ukazuje, jak vytvořit soubor radiofrekvenční spektrometr. Na video se můžete podívat níže.

Generátor rezidentních funkcí v osciloskopu vytváří signál, který přivádí do zesilovače, protože potřebujete přiměřené množství výkonu. Musíte však také cítit, že se vrací velmi malé množství energie, a to vyžaduje speciální obvod, který blokuje signály s vysokým výkonem, zatímco prochází signály nízké úrovně.

Kvůli nízké úrovni zahrnutých signálů potřebujete nějakou speciální RF technologii. Potřebujete také způsob, jak číst spektrum. Ukázalo se, že NanoVNA pro tuto aplikaci funguje dobře. Skutečná věda za tím je stejná myšlenka jako to, co se děje s jaderným rezonančním zobrazováním. Na konci videa je podrobné vysvětlení, proč to funguje.

Tento stroj samozřejmě nedělá fotografickou část. Ale viděli jsme Pokuste se udělat přesně to, taky. Existují různé typy spektrálních analyzátorů. Někdo používá Laserový a Ramanův rozptyla jen některé Rozsviťte věci laserem.


READ  „Svět je vystaven většímu riziku záplav, než jsme si uvědomovali“ – odhaluje šokující rozsah lidského vlivu na globální záplavové oblasti

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *