Itálie remizovala 0:0 proti České republice a Balotelli | Jiné sporty | chinadaily.com.cn

Italský reprezentant Mario Balotelli reaguje poté, co dostal červenou kartu během kvalifikačního fotbalového utkání mistrovství světa 2014 proti České republice v Praze 7. června 2013. [Photo/Agencies]

Praha – Mario Balotelli byl vyloučen při páteční remíze Itálie 0:0, lídra skupiny B, s Českem v kvalifikaci mistrovství světa.

Norský rozhodčí Sven Udvar-Moen vyloučil milánského útočníka poté, co v 72. minutě dostal druhou žlutou kartu za zásah předloktím do obličeje obránce Theodora Gebre Selassieho.

Češi pod vedením špílmachra Tomáše Rosického nedokázali využít mnoho dobrých příležitostí ke skórování.

Petr Jirásek nedokázal chytit uvolněný míč a překonat jej dokázal pouze brankář Gianluigi Buffon a tentýž hráč se trefil v 84. minutě do dřeva po najetí na přímý kop Jaroslava Blassila.

Na druhé straně hřiště Itálie málokdy zkoušela českého brankáře Petra Čecha.

Italský tým si udržel první místo se 14 body ze šesti zápasů. Česká republika si udržela vnější šance na kvalifikaci s devíti body, jeden bod za Bulharskem, které je na druhém místě.

Trenér Itálie Cesare Prandelli řekl novinářům: Zápas nebyl jednoduchý, hráli jsme velmi pomalu.

„Balotelli se musí lépe ovládat. Nechal se vyprovokovat. Byly tam nějaké fauly, které se neodpískaly, ale to není vysvětlení toho, co udělal.“

Rosický řekl, že český plán anulovat vliv italského tvůrce hry Andrea Pirla uspěl.

„Věděli jsme, že zaútočíme, a připravovali jsme se na to celý týden,“ vysvětlil záložník Arsenalu. „Chtěli jsme zastavit Pirla a otevřít křídla.“

Zápas se hrál v Praze poté, co povodně zanechaly části země pod vodou a ohrožovaly historické centrum hlavního města.