Íránské bezpilotní letouny, které podle všeho ohrožují americké síly sestřelené v Iráku

Íránské bezpilotní letouny, které podle všeho ohrožují americké síly sestřelené v Iráku

Ve středu americké síly sestřelily íránský bezpilotní letoun, který se podle úředníků zdál být připraven zaútočit na americké síly v Iráku.

K sestřelení došlo v době, kdy íránská armáda zahájila bombardovací kampaň s dronem zaměřeným na základny íránské kurdské opoziční skupiny v severním Iráku, přičemž podle ministerstva zdravotnictví kurdské regionální vlády zabilo nejméně devět lidí a zranilo 32 dalších.

K bombovým útokům došlo v návaznosti na protest iráckých a íránských Kurdů v severoiráckém městě Erbil proti zabití Mahsy Amini, 22leté Kurdky, která zemřela ve vazbě takzvané íránské mravnostní policie.

Americké centrální velení odsuzuje nevyprovokovaný útok, který dnes ráno zahájily íránské revoluční gardy na iráckou provincii Erbil. Takové nevybíravé útoky ohrožují nevinné civilisty a ohrožují těžce vydělanou stabilitu regionu,“ řekl mluvčí velení Joe Buccino. Řekl to v prohlášení.

Uprostřed bombardovací kampaně, ve 14:10 místního času, americké síly sestřelily íránský bezpilotní letoun Mojer-6, „který mířil k Erbilu, protože se zdál být hrozbou pro síly amerického ústředního velení v regionu“. řekl. Buccino.

Poukázal na to, že žádné americké síly nebyly zraněny ani zabity a americká technika nebyla v důsledku úderů poškozena a že síly centrálního velení situaci vyhodnocují.

Americké a koaliční síly jsou rozmístěny v Iráku, aby poskytovaly rady a pomoc jeho armádě, aby čelila bojovníkům ISIS a zabránila teroristické skupině, aby se objevila v regionu.

Americká vláda útoky odsoudila a poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivan ve středu řekl, že Washington „stojí za iráckými vůdci v oblasti Kurdistánu a Bagdádu v odsuzování těchto útoků jako útoku na iráckou suverenitu a lid“.

„Íránští vůdci nadále projevují nehoráznou lhostejnost nejen k životům svých vlastních lidí, ale také k jejich sousedům a základním principům suverenity a územní celistvosti zakotvených v Chartě OSN,“ řekl Sullivan. Írán nemůže odmítnout vinu za své vlastní vnitřní problémy a legitimní rozhořčení svého obyvatelstva s útoky přes své hranice.

READ  V Rusku se koná první královská svatba za více než 100 let

Útoky odsoudilo i irácké ministerstvo zahraničních věcí a kurdská regionální vláda.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *