Pohled do temných hlubin Alderského jezera

Pro CPU jsou ve vzduchu větry změn. Intel vždy dominoval počítačovému světu a stále je silou, se kterou je třeba bojovat, ale před jejich branami se setkává mnoho konkurentů. AMD, ARM, IBM a další architektury X86 pociťují slabou chvíli. V reakci na to Intel vydal vlastní platformu Alder Lake s vysoce výkonnými a vysoce účinnými jádry, známou jako Golden Cove a Gracemont. [Clamchowder] A [cheese] Oni psali Co nejpodrobněji se jim podařilo zjistit informace o Gracemontovi.

ARM navrhl vícejádrový (velký) několik let, kde mají směs vysoce výkonných, vysoce výkonných jader a menších jader s nízkou spotřebou. To umožňuje stolu dělat kompromisy mezi silou a výkonem. Menší jádra v designu ARM jsou obvykle jednodušší a přehlednější procesory a mají více společného s mikrokontrolérem než s plnohodnotným desktopovým jádrem. Několik lidí provedlo jasné srovnání se zřejmými paralelami mezi přístupem ARM a novými nabídkami Intelu, protože Gracemont spoléhá na starý procesor Intel Atom, jedinou verzi s nízkou spotřebou a procesor v pořadí.

[Clamchowder] A [cheese] Podařilo se jí prokázat, že jádro Gracemont v Lake Alder není nic jako prastaré atomy nebo mikroprocesory velkého ARM. MÁLO. Jedná se o multi-fetch, multi-issue, out-of-order procesor. Vzhledem k tomu, že je velmi podobný výkonnějšímu procesoru Golden Cove, dává nám možnost podívat se na kompromisy Intelu pro vytvoření vysoce efektivního jádra. Všechny tyto informace pocházejí z důležitých dohadů a testování, pomalu se zaměřujících na různé velikosti mezipaměti a architekturu systému predikce větví.

Je to skvělé čtení o vnitřním fungování čipu se skutečným důrazem na detail. Ale pokud máte zájem nahlédnout hlouběji, Probrali jsme extrahování skutečné brány z procesoru.

dík [Carson Bunker] Chcete-li to poslat!


You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.