Bangkok v pohotovosti, protože v Thajsku zaplavilo 70 000 domů | Thajsko

Thajské úřady přispěchaly chránit části Bangkoku před záplavovými vodami, které již zaplavily 70 000 domů a zabily šest lidí v severních a centrálních provinciích země.

Tropická bouře Dianmo způsobila záplavy ve 30 provinciích, přičemž nejhůře zasažená je centrální oblast království, uvedlo thajské ministerstvo pro prevenci a zmírňování následků katastrof.

Řeka Chao Phraya – která protéká Bangkokem po zabalení téměř 400 kilometrů od severu – neustále stoupá, protože úřady odvádějí vodu z přehrad proti proudu.

Vojáci v úterý postavili barikády a pytle s pískem, aby chránili památky a památky i sousedství ve starobylém královském hlavním městě Ayutthaya, asi 40 mil severně od Bangkoku.

Existuje naděje, že se Bangkok může vyhnout opakování Katastrofální monzunové období 2011, kdy došlo k nejhorším povodním za poslední desetiletí – pětina města byla pod vodou a zemřelo více než 500 lidí.

Vedení města Bangkok uvedlo, že monitoruje hladinu vody v Chao Phraya a má připravena vodní čerpadla a pytle s pískem.

„Vydáme varování lidem, pokud se objeví náznaky stoupajících vod a pokud hrozí přívalové povodně,“ řekl guvernér Bangkoku Aswin Kuanmwang.

Vedení města začalo hromadit pytle s pískem mimo banky a další podniky poblíž kanálu v Thonglor, nákupní a rezidenční čtvrti oblíbené u imigrantů.

Dříve známé jako Benátky východu, hlavní město bylo postaveno na bývalých bažinách a nacházelo se 1,5 metru (5 ft) nad hladinou moře.

Zemědělská půda a rýžová pole v nížinách v minulosti nasávaly povodňové vody, ale expanze města se hodně změnila v nemovitosti.

Místní média informovala, že územní plán protipovodňové prevence města, který zahrnuje podzemní nádrže a tunely, nebyl kvůli problémům se získáváním půdy zcela vybudován.

O víkendu nouzové týmy provedly dramatické záchranné operace k evakuaci vesničanů ze střech v částech čtvrti Chaiyaphum, severovýchodně od hlavního města.

READ  Studie říká, že ruská ekonomika se hroutí uprostřed dusivých sankcí

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *