Intenzivní cvičení může mít znepokojivý účinek, o kterém jsme nevěděli: ScienceAlert

Intenzivní cvičení může mít znepokojivý účinek, o kterém jsme nevěděli: ScienceAlert

Špatná zpráva pro všechny nadšence extrémního cvičení: Nadměrné cvičení může oslabit váš imunitní systém. Alespoň to naznačuje studie analyzující více než 4 700 frakcí hasičských tekutin po tréninku.

To může být problém pro pracovníky, kteří pracují v zaměstnáních, která jsou neustále fyzicky náročná a vyžadují rozsáhlou kondiční přípravu, jako jsou pohotovostní pracovníci a sportovci.

„Lidé, kteří jsou fyzicky zdatní, mohou být náchylnější k rozvoji virové respirační infekce bezprostředně po intenzivním cvičení.“ Ona navrhuje Biomedicínský vědec z Pacific Northwest National Laboratory (PNNL) Ernesto Nakayasu. „Jedním z důvodů může být menší zánětlivá aktivita v boji proti infekci.“

Zatímco tam Silný důkaz Odkazuje na mírnou fyzickou aktivitu u zdravých jedinců Může podporovat imunitní systém Z dlouhodobého hlediska se s imunitním systémem bezprostředně po intenzivním cvičení stane: kontroverzní.

Existuje jen málo spolehlivých důkazů na podporu tvrzení, že intenzivní cvičení zvyšuje riziko oportunních infekcí, ačkoli existuje jen malý počet bývalý studie Vlastní mužský Hlášení infekcí horních cest dýchacích u sportovců ve srovnání s kontrolními skupinami po namáhavých aktivitách. Zda se jedná o asociace nebo příčiny, není známo.

Nakayasu a jeho kolegové tedy testovali krevní plazmu, moč a sliny 11 hasičů před a po 45 minutách intenzivního cvičení, kdy se přes horský terén pohybovali až 20 kilogramů vybavení.

„Chtěli jsme se do hloubky podívat na to, co se děje v těle, a zjistit, zda dokážeme odhalit riziko únavy v jejích raných fázích.“ vysvětluje PNNL bioanalytická chemička Christine Burnum Johnsonová. „Možná můžeme snížit rizika namáhavého cvičení pro záchranáře, sportovce a příslušníky armády.“

Není pochyb o tom, že cvičení dělá s naším zdravím zázraky, od zlepšení nálady až po posílení imunitního systému. Ale stejně jako v předchozích studiích objevil nový výzkum potenciální známky oslabené imunity u trénovaných hasičů.

READ  Koroner říká, že neexistují `` žádné přímé důkazy``, že vakcína COVID-19 vedla k úmrtí studenta UCSD

Uprostřed očekávaných fyzických změn, které našemu tělu pomáhají udržovat nárůst tekutin, energie a kyslíku, které cvičení vyžaduje, došlo k poklesu molekul zapojených do zánětu. To bylo doprovázeno nárůstem oporfinperiferní vazodilatátor.

Co tyto změny v konečném důsledku znamenají pro funkci imunitního systému v krátkodobém horizontu, není jasné, ale vědci mají určité nápady.

„[Opiorphin] „Může zvýšit průtok krve do svalů během cvičebního režimu, aby se zlepšil přívod kyslíku a živin.“ Psaní do jejich papíru.

„Předpokládáme, že pokles zánětlivých molekul, který jsme pozorovali ve slinách po cvičení, může představovat adaptivní mechanismus pro zlepšenou výměnu plynů v reakci na vysokou spotřebu buněčného kyslíku.“

Došlo také ke změně v ústním mikrobiomu účastníků. Vědci se domnívají, že je to způsobeno zvýšeným množstvím antimikrobiálních peptidů nalezených v ústech hasičů po jejich intenzivní činnosti, možná jako kompenzace potlačení imunity, i když tento závěr je nesprávný. Sporný.

„Nicméně toto zvýšení antimikrobiálních peptidů nemělo žádný vliv na inhibici.“ coli bakterie Růst,“ Nakayasu a kolegové vysvětluje„Což naznačuje, že existuje omezená kapacita antimikrobiálních peptidů v ústní dutině chránit před infekcí hostitele.“

Jiní vědci však naznačují, že některé z pozorovaných změn nemusí být indikátory imunosuprese, ale spíše „Zvýšený stav imunitního dozoru a imunitní regulace„.

Zatímco srovnání v rámci subjektu minimalizovalo účinek malé velikosti vzorku, hasiči jsou během požárů jedinečně vystaveni znečišťujícím látkám, které mohou také změnit jejich imunitní reakce. Kromě toho vědci varovali, že tato studie se zabývala pouze zdravými, aktivními muži, takže k potvrzení jejich zjištění je zapotřebí další výzkum v širší komunitě.

Při pohledu na předchozí studie však „existují důkazy, které podporují vztah mezi fyzickými nároky a vyšším výskytem respiračních infekcí,“ tvrdí Nakayasu a jeho tým. uzavíráme.

READ  Hluboký nádech: Asteroid 2009 JF1 dnes Zemi nezasáhne

Tento výzkum byl publikován v Vojenský lékařský výzkum.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *