Sportovní aréna v Tbilisi Největší odkaz EuroBasketu

Sportovní aréna v Tbilisi Největší odkaz EuroBasketu

Kamel Novak, generální ředitel FIBA ​​​​Europe, a předseda představenstva Turgay Demirel ocenil Gruzínskou basketbalovou asociaci mezi národními orgány hostitelských zemí nedávno skončeného turnaje EuroBasket a Novak poznamenal, že „největším dědictvím EuroBasket 2022 bylo nová aréna v Tbilisi.“

Novak na úterní tiskové konferenci uvedl, že dějiště – které hostilo turnajové zápasy konané v Gruzii, jednom ze čtyř hostitelů spolu s Českou republikou, Itálií a Německem – bylo dokončeno navzdory pandemii oddalující jeho výstavbu, a chválil čtyři. země postupují „nad očekávání.“ Díky podpoře místních úřadů a regulátorů.

Okruh v Tbilisi. Fotografie z facebookové stránky Gruzínské basketbalové asociace

Představitel Evropské unie uvedl, že rozhodnutí odložit turnaj o rok vedlo k logistickým problémům pro FIBA ​​​​Europe a čtyři hostitele, než se zmínil o úspěchu při jeho organizaci.

EuroBasket byl velmi speciální ve skupinové fázi s moderními arénami v Kolíně nad Rýnem, Praze a Tbilisi a historickou arénou v Miláně, díky čemuž byl pro diváky velmi výjimečný. Zážitek pro fanoušky byl umocněn vřelou pohostinností krásných hostitelských měst,“ řekl.

Demirel poděkoval čtyřem hostitelským asociacím, dobrovolníkům, LOC a ambasadorovi FIBA ​​​​EuroBasket 2022 Dirku Nowitzkimu za jeho příspěvek k turnaji, který „splňuje očekávání fanoušků“ a dodal, že změna formátu zavedená v roce 2015 se čtyřmi různými hostitelskými zeměmi, „prokázalo úspěch na více úrovních“.

Gruzie poprvé hostila hlavní evropský basketbalový turnaj v Tbilisi Areně v gruzínském hlavním městě mezi 1. a 7. zářím.

obrázek: Gruzínská basketbalová federace

Victor Sanikidze, prezident Gruzínské basketbalové asociace, uvedl, že spolupořádání EuroBasket poprvé bylo pro zemi „velkým oceněním“, protože turnaj byl „jedním z největších, nejpopulárnějších a vysoce hodnocených sportovních událostí v zemi. svět“.

Sanikidze také vyzdvihl účast gruzínského premiéra Irakliho Garibašviliho na včasném dokončení výstavby Tbilisi Areny.

Dodal také, že multifunkční povaha místa konání by také umožnila hostit „jakékoli kulturní nebo jiné akce“ v mezinárodním měřítku.

READ  Bruins porazili Coyotes 6-3 a vyhráli 19. v řadě | Sportovní

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *