Indie je jedním ze šesti obchodních partnerů, kterým čelí digitální daňové vyšetřování ze Spojených států

USA oznámily, že pokračují v dalších krocích daňového vyšetřování digitálních služeb proti Rakousku, Indii, Itálii, Španělsku, Turecku a Velké Británii, které by mohly vést ke komerčním krokům proti šesti obchodním partnerům země.

V lednu obchodní zástupce USA zjistil, že letní čas přijatý Rakouskem, Indií, Itálií, Španělskem, Tureckem a Spojeným královstvím podléhá opatřením podle § 301 obchodního zákoníku USA, protože diskriminuje americké digitální vysílání společnosti, které jsou v rozporu s mezinárodními daňovými zásadami a přetížují kohoutek amerických společností.

Úřad obchodního zástupce Spojených států v pátek uvedl, že pokračuje v procesu vyhlášení a připomínek k potenciálním obchodním opatřením k zachování procesních možností před vypršením roční zákonné lhůty pro dokončení vyšetřování.

„USA se zavázaly spolupracovat se svými obchodními partnery na řešení svých daňových problémů s digitálními službami a řešení širších otázek mezinárodního zdanění,“ uvedla americká obchodní zástupce Catherine Tye.

„Spojené státy jsou i nadále odhodlány dosáhnout mezinárodního konsensu prostřednictvím procesu OECD v mezinárodních daňových otázkách. Dokud však takového konsensu nebude dosaženo, vyhrazíme si naše možnosti v rámci procesu podle článku 301, včetně případného zavedení cel,“ uvedla. .

Zbývající čtyři jurisdikce – Brazílie, Česká republika, Evropská unie a Indonésie – při zahájení vyšetřování nepřijaly nebo neprováděly posuzované DST. V souladu s tím USTR končí tato čtyři vyšetřování bez dalších kroků.

USA varovaly, že pokud některá z těchto jurisdikcí bude i nadále přijímat nebo implementovat letní čas, může úřad obchodního zástupce Spojených států zahájit nová šetření.

2. června loňského roku zahájila předchozí Trumpova vláda vyšetřování DST schválených nebo zvažovaných v 10 jurisdikcích – Rakousku, Brazílii, České republice, Evropské unii, Indii, Indonésii, Itálii, Španělsku, Turecku a Velké Británii.

Po důkladném vyšetřování, včetně konzultací s vyšetřovanými zeměmi a zvážení veřejných připomínek, vydal v lednu 2021 Úřad obchodního zástupce Spojených států zprávy o letním čase přijaté Rakouskem, Indií, Itálií, Španělskem, Tureckem a Spojeným královstvím.

READ  Příjmy z cestovního ruchu činily loni v ČR 118 miliard korun

Indie přijala provozní formu daně z digitálních služeb neboli DST 27. března 2020.

DST vybírá 2% daň z příjmů generovaných z celé řady digitálních služeb poskytovaných v Indii, včetně služeb digitální platformy, prodeje digitálního obsahu, digitálního prodeje vlastního zboží společnosti, služeb souvisejících s daty, softwaru jako služby a mnoha dalších třídy služeb. Jiné digitální.

Krok USA přišel den poté, co se obě země dohodly, že budou konstruktivně pracovat na vyřešení hlavních nevyřešených dvoustranných obchodních otázek a komplexně se podívají na způsoby, jak rozšířit obchodní vztahy.

Americká obchodní zástupkyně Tai během svého prvního telefonního hovoru diskutovala o důležitých obchodních a investičních vztazích mezi oběma zeměmi se svým indickým protějškem, ministrem obchodu a průmyslu Piyush Goyal.

„Zavázali se k posílení spolupráce na společných cílech a oživení angažovanosti prostřednictvím Americko-indického fóra pro obchodní politiku. Rovněž se dohodli, že budou konstruktivně pracovat na řešení hlavních nevyřešených dvoustranných obchodních otázek a že se budou komplexně zabývat způsoby, jak rozšířit obchodní vztahy.“ Ve čtvrtek ve svém prohlášení uvedl úřad obchodního zástupce Spojených států.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *