Česká republika porazila Řecko 2:1 dvěma brzkými góly

Aktualizováno: 13.06.2012 09:46

(Xinhua)

Wrocław, Polsko – Česká republika skórovala dvakrát po pouhých šesti minutách hry, když zde v úterý ve skupině A Eura 2012 porazila Řecko 2:1.

Český reprezentant Petr Jeracek oslavuje se svými spoluhráči gólem proti Řecku během fotbalového utkání skupiny A Euro 2012 na Městském stadionu ve Vratislavi, 12. června 2012.[Photo/Agencies]

Jednalo se o úvodní zápas druhého kola zápasů skupinové fáze na turnaji. Řecko v prvním kole remizovalo s hostitelským Polskem 1:1, zatímco Česká republika prohrála s Ruskem 4:1.

Český tým měl dobrý začátek, dobře kontroloval míč ve středu zálohy. Ve třetí minutě poslal tým do vedení Peter Jirásek, když dostal přihrávku od Thomase Hubschmanna a skóroval do sítě.

Jen o tři minuty později vstřelil český záložník Václav Pilar druhý gól, když řecký brankář Kosias Chalkias nedokázal vystřihnout nízký centr od Theodora Gebre Selassieho, aby Pilar skóroval.

Živá Pilarová měla blízko k tomu, aby přidala třetí branku, když si vyměnila míč na hranici pokutového území a vystřelila vedle levé tyče.

Georgios Samaras vstřelil první gól Řecka, ale keltský útočník udělal chybu při centru Vassilise Torosidise.

Chalkiasův mizerný den pokračoval, když byl po pouhých 21 minutách nucen odejít a po přihrávce na své obránce se stáhl a nahradil ho Michalis Sifakis.

Český kapitán Tomáš Rosický dostal varování poté, co se jeho vysoká bota srazila s hlavou jeho řeckého protějšku Giorgiose Karagounise, ale česká dominance pokračovala, když Sifakis poprvé zasáhl nízkou střelou od Rosického.

READ  Gólové video Patrika Schicka: Česká hvězda střílí nádherný gól proti Skotsku

V 53. minutě obrovská chyba Čecha vstřelil proti Řecku gól. Brankář Chelsea si vybíhal pro dlouhý, bezcílný míč, ale vyrušen Tomášem Sevokem, ztratil kontrolu a náhradník Gekas dostal jednoduchý úkol nasměrovat uvolněný míč do prázdné branky.

Řecko, povzbuzené gólem, konečně začalo uplatňovat určitou kontrolu nad zápasem, přičemž Karagounis a Samaras se stávají stále prominentnějšími.

Skutečné šance si ale nedokázali vytvořit, protože Češi snadno dokončili závěrečné etapy a zajistili si rozhodující vítězství.