Gólové video Patrika Schicka: Česká hvězda střílí nádherný gól proti Skotsku

Jen čtyři dny po Euru jsme už možná viděli gól českého útočníka Patrika Schicka na turnaji.

V 52. minutě úvodního zápasu Česka proti Skotsku se zblokovaná střela Skotska odrazila zpět na půlící čáru. Čech se dotkl míče a vzhlédl, aby viděl skotského brankáře Davida Marshalla mimo svou čáru a instinktivně vypálil dalekonosnou střelu levou nohou do sítě ze zhruba 50 yardů, když Marshall narazil domů.

Útok je nejdelším gólem vstřeleným na Euru za 41 let na vzdálenost 49,7 yardů. Čech je se dvěma góly zatím nejlepším střelcem turnaje, poté, co pětadvacetiletý hráč otevřel skóre ve 42. minutě hlavičkou.

Čech, který v této sezóně za Bayer Leverkusen nastřílel 13 branek ve všech soutěžích, skóroval ve dvou po sobě jdoucích zápasech za Česko po svém gólu v přátelském utkání s Albánií z minulého týdne.

Po výhře 2:0 nad Skotskem v Edinburghu je nyní Česká republika bodově vyrovnaná s favority skupiny D Anglií, která v neděli porazila vicemistryně mistrovství světa 2018 Chorvatsko 1:0. Český tým se v pátek utká s Chorvatskem, poté se v Londýně střetne s Anglií a uzavře skupinovou fázi.