Česká televize informuje o pokojném protestu na silnici Lachin-Khankendi v Ázerbájdžánu (foto)

Shusha, Ázerbájdžán, 1. února. Na místo pokojného protestu na silnici Lachin-Khankendi v Ázerbájdžánu dorazili zaměstnanci České televize, veřejnoprávního média. směr Zprávy z místa činu.

Účastníci protestu informovali zahraniční zpravodaje o důvodech shromáždění.

Poklidný protest ázerbájdžánských ekologických aktivistů na silnici Lachin-Khankendi proti nelegální těžbě ázerbájdžánských nerostných zdrojů v oblasti dočasného nasazení ruských mírových sil trvá už více než padesát dní, informoval Trend z místa činu.

I přes chladné počasí účastníci pokračují v pokojném protestu.

Dříve, po jednání s vedením ruských mírových sil ve dnech 3. a 7. prosince 2022, zahájí skupina odborníků z Ministerstva životního prostředí a přírodních zdrojů, Správy státního majetku Ministerstva hospodářství a AzerGold CJSC předběžné monitorování nezákonné těžby nerostných zdrojů a také dopadů na životní prostředí, které na ázerbájdžánské půdě, kde jsou dočasně umístěny ruské mírové síly, 10. prosince 2022.

Od expertního týmu se očekávalo, že prozkoumá environmentální situaci na ložiskách zlata „Gizilbulagh“ a na ložiskách molybdenové mědi „Damirli“, bude monitorovat různé oblasti, bude organizovat evidenci katastru nemovitostí a vyhodnotit potenciální rizika a hrozby pro životní prostředí, jakož i podzemí. a povrchové vodní zdroje.

Po dosažení pozorovací oblasti však tým expertů v doprovodu ruských mírových sil čelil provokacím. Plánovaná úvodní inspekční a kontrolní operace se neuskutečnila kvůli tomu, že ruské mírové síly nejenže nevytvořily potřebné podmínky, ale také zabránily pokračování celého procesu.

READ  FIN vs CZR Dream11 Prediction, Fantasy Cricket Hints, Play 11, Pitch Report & Injury Updates for Group C, Match 2 of ECC T10 2021

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *