Česká republika čeká masivní zvýšení daně z piva o 6 %

Česká republika čeká masivní zvýšení daně z piva o 6 %

Česká republika má v rámci nových plánů, které představila vláda, očekávat zvýšení daní na čepované pivo z 15 % na 21 %.

Šlo o „úsporný balíček“ s kódovým označením „Česko ve formě“. Prezentováno na včerejší tiskové konferenci V zemi s největší spotřebou piva na hlavu na světě se čeká řada zásadních změn.

Návrhy byly podle místní zprávykterý zavedli představitelé kabinetu ve snaze snížit schodek státního rozpočtu o 94 miliard Kč (4 miliardy eur) v roce 2024 a o 150 miliard Kč v roce 2025 a zároveň se bude krýt se snížením daně z přidané hodnoty potraviny od 15 % do 12 %.

Podle prohlášení konference balíček navíc obsahuje „zvýšení věku odchodu do důchodu a zvýšení daní z příjmu právnických osob a nemovitostí a je očekávaným“ lékem „snížit narůstající schodek veřejných rozpočtů země, který se zvýšil kvůli pandemii a nákladům na životní krize, která má dopad na místní ekonomiku.

Mezi tyto kroky prý patří i cíl české vlády dosáhnout úspor snížením neinvestiční podpory o 54,4 miliardy korun a nákladů na chod státu o dalších 20 miliard korun v příštích dvou letech.

Podle českého ministra financí Zbenika Stanjory, který na konferenci vystoupil, daňová opatření zvednou v příštích dvou letech příjmy země o 69,22 miliardy korun.

Český premiér Petr Fiala, předseda strany Nový liberálně demokratický stát, ve svém úvodním slovu během včerejších rozprav řekl, že jeho vláda je „první vládou za posledních 10 let, která měla odvahu“ se těmito problémy zabývat a provést změny.

Markéta Pekarová, šéfka strany TOP 09, označila opatření za „léčebný balíček“, Vít Rakosan ze středopravých Starostů a nezávislých uvedl, že Česko je „jednou z nejúspěšnějších zemí světa“ a dodal, že udržet že se potřebují vyhnout hrozící „dluhové spirále“.

Předseda Liberální Pirátské strany Ivan Bartoš trval na tom, že reformy byly provedeny tak, aby dopady byly poměrně vyvážené napříč společností, ale panují obavy, že tyto kroky jsou „drastické“ a mohly by také ovlivnit jednotlivce a podniky v průběhu několika příštích let. „askeze“. „.

READ  Seznamte se s příští starostkou Somerville: Katianou Ballantine

O podobných balíčcích budou v příštích měsících uvažovat i další středoevropské země jako Slovensko a Estonsko.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *