Hrdinský příběh slavné české protinacistické skupiny „Tři králové“

Obsahuje tři krále, tři odvážné členy Joseph Mann, Viklov Morivek a Joseph Balaban, skupina, která riskovala své životy pro hnutí odporu, když bylo Československo připojeno nacistickým Německem.

Všichni tři nakonec zemřeli rukama nacistů, ale v letech 1939 až 1942 svými hrdinskými činy přispěli na československé účely.

Věnovali svůj čas přenosu důležitých informací prostřednictvím rádiových vysílačů československé vládě v Londýně – zasílání zpráv a informací o ekonomickém a politickém vývoji a sdílení důležitých informací o německé dopravě.

Tito tři králové byli známí také díky dvěma bombovým útokům proti Němcům v Berlíně. Atentátník úspěšně umístil kufr výbušnin na policejní ředitelství a ministerstvo civilního letectví. Další úspěšně bombardoval transport německého vojáka po přidání výbušnin do uhlí.

Byli také zodpovědní za další bombové útoky v Lipsku a Mnichově. Akty sabotáže za nimi zahrnovaly zapálení továren, sbírání zbraní odporu a pomoc dalším opozičním agentům uniknout před nacisty.

Tři králové pod vedením Josepha Balabana v těchto masakrech a sabotážích, kteří byli nakonec zatčeni v dubnu 1941 v městské části Praha Djivis a v říjnu téhož roku po měsících nepřetržitého mučení oběšeni. Na své dva přátele nezanevřel.

Josepha Manna čekal podobný tragický osud poté, co byl chycen gestapem při vysílání ze svého pražského bytu do Londýna. V té době byl s Weklawem Morivkem a radistou, kterým se oběma podařilo uprchnout. Deer byl bohužel zraněn a zatčen v boji, aby se dostal ven.

Byl několik měsíců vězněn a vyslýchán a jeho vzhled byl mučen k nepoznání. Často se pokoušel ukončit svůj život. On Červen 1942 „Ať žije Československo!“ Jeho poslední slova.

Václav Morávek, nejmladší člen tří králů, si po zajetí svých přátel pokračoval v výměně informací s Londýnem. Nacisté bohužel Paula dohnali, když potkal slavného agenta. Po střelbě ho zabila nacistická kulka.

READ  Česká republika otevírá pobočku svého velvyslanectví v Jeruzalémě | J.N.S.

Odvážné činy tří králů velmi pomohly úsilí odboje, a proto budou vždy připomínáni jako symbol české odvahy.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.