FTC odmítá návrh ESRB používat nástroj pro ověřování věku pro rozpoznávání obličeje

FTC odmítá návrh ESRB používat nástroj pro ověřování věku pro rozpoznávání obličeje

Zhruba před rokem se výbor Entertainment Software Rating Board (ESRB) dostal pod kontrolu, když oznámil, že pracuje na nástroji pro rozpoznávání obličeje, který by ověřoval věk uživatelů prostřednictvím žádosti podané přibližně ve stejnou dobu. Asi o 300 dní později FTC oznámila Žádost organizace byla zamítnuta.

v Byl zveřejněn příspěvek na blogu Federální obchodní komise minulý pátek oznámila, že zamítla žádost společnosti o tuto technologii. FTC uvedla, že žádost zamítla poměrem hlasů 4:0 s tím, že před hlasováním obdržela k této záležitosti více než 350 komentářů. Jak poznamenal FTC, ti, kteří byli proti aplikaci, uváděli obavy z ochrany soukromí, bezpečnosti, přesnosti a hlubokých padělků. Naproti tomu ti, kteří aplikaci podporovali, měli pocit, že má „adekvátní ochranné zábradlí“.

ESRB okamžitě neodpověděla na žádost IGN o komentář.

Pokud by bylo žádosti vyhověno, FRC by přidala technologii detekce věku obličeje na seznam přijatelných forem pro získání souhlasu rodičů ke shromažďování informací od nezletilých uživatelů podle zákona o ochraně soukromí dětí online (COPPA).

Pro ty, kteří nejsou obeznámeni s COPPA, je zákon zjednodušeně navržen tak, aby chránil soukromí dětí mladších 13 let tím, že vyžaduje souhlas rodičů se shromažďováním nebo používáním osobních údajů těchto nezletilých uživatelů.

V loňském roce se ESRB spojila se společností pro digitální identitu Yoti a SuperAwesome, aby vytvořili tuto technologii pro ověření věku uživatelů. ESRB tvrdila, že jejím záměrem nebylo přímo identifikovat jednotlivce, ale spíše odhadnout věk uživatele, a uvedla, že po dokončení analýzy data neuloží.

a Žádost podaná v loňském roce Odhalil ověřovací kroky, které zahrnují, že uživatel pořídí svou fotografii, zkontroluje systém, aby zjistil, zda je v záběru lidská tvář, a nahrál ji na back-end server Yoti pro odhad věku. Pojem Podobně jako Roblox, který byl přidán v roce 2023kde uživatelé musí nahrát osobní fotografii a státem vydaný průkaz totožnosti, jako je řidičský průkaz nebo pas, aby si mohli ověřit svůj věk, aby mohli zobrazit obsah pro dospělé.

READ  Samsung varuje před vážnou krizí s čipy a zároveň oddaluje vlajkovou loď telefonu

Zatímco Federální obchodní komise návrh odmítla, americký regulátor uvedl, že by mohl žádost „v budoucnu“ znovu podat.

Zdroj obrázků: Da Cook/Getty Images

Taylor je reportérkou IGN. Sledovat ji můžete na Twitteru @Ty Nexter.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *