Finsko porazilo USA v Davis Cupu 3:0 nad českým týmem v Srbsku.

Srbsko prohrálo 3:0 s českým daviscupovým týmem, zatímco Finsko překvapilo Spojené státy, když je porazilo.

Ve dvouhře prohrál nadějný mladý Srb Laszlo Djere 7-6(7) 7-5 s Jiřím Lehkou a remíza byla mimo dosah Srbska, když se Jakub Mencic radoval z poměrně jednoznačné výhry 6-3 6-2. Proti Dušanu Lajovičovi.

Ve čtyřhře nastoupil Novak Djokovič v páru s Nikolou Kasichem, který se utkal s Tomaszem Machakem a Adamem Pavláčkem.

Djokovič a jeho týmoví kolegové si ve své mrtvé gumě nemají s čím hrát, když vyhráli svá úvodní dvě kola ve fázi s každým.

Světová jednička a Casic prohráli v prvním setu 7-5, než vyhráli druhý set a vytvořili tie-break. Češi však dokráčeli ke snadnému vítězství 10:3 a udrželi si perfektní bilanci ve skupině C, se Srbskem na druhém místě poté, co utrpělo první porážku ve Španělsku.

Český tým zakončil skupinovou fázi s perfektní bilancí, vyhrál všech devět zápasů a poprvé od roku 2016 se dostal do osmifinále.

Srbsko se již kvalifikovalo do čtvrtfinále poté, co v pátek porazilo Španělsko.

Ve skupině D Finsko porazilo USA – poté, co vyhrálo oba své dvouhry.

Emil Rusuvuri dokázal porazit Tommy Ball 7-6(1) 6-4, než Otto Virtanen porazil Mackenzie McDonald 7-6(5) 1-6 7-6(7).

Rajeev Ram a Austin Krajicek se poté spojili ve čtyřhře proti Patricku Koukovaldovi a Harrymu Heliovarovi, když Finsko zajistilo čistý postup. Aktuálně jsou se dvěma výhrami a jednou prohrou na čele skupiny a třetí jsou Spojené státy, což znamená, že postoupily Finsko a Nizozemsko.

Sledujte přímý přenos 2023 Laver Cup po celé Evropě exkluzivně na Eurosportu Discovery+.