Historie epizod | Zprávy, sport, práce

Historie epizod |  Zprávy, sport, práce

Původní olympijské kruhy z roku 1980, které byly roky uskladněny, byly instalovány na straně budovy olympijského centra a poprvé od roku 1980 znovu instalovány po události oslavující znovuotevření olympijského muzea v Lake Placid 7. prosince. Novinky foto – Lauren Yates)

LAKE PLACID – Když se dvojnásobný olympijský medailista Andrew Wipprecht ve středu 7. prosince zastavil na akci oslavující znovuotevření nového olympijského muzea v Lake Placid, nečekal, že uvidí vystavenou svou fotografii.

Fotografie od podlahy ke stropu ukazuje Weibrechta z Lake Placid, jak soutěží v závodě na zimních olympijských hrách 2010 ve Vancouveru. Získal tam bronzovou medaili a stříbrnou medaili na ZOH 2014 v Soči, obojí v závodě super-G. Když sjížděl z kopce, rysy jeho obličeje byly zafixované ve výrazu odhodlání a vytrvalosti. Weibrecht řekl, že ano „foukané“ A byl překvapen, když viděl obrázek v muzeu.

„Je to taková čest,“ Řekl.

Nově zrekonstruované muzeum, které se nachází v olympijském centru, je plné exponátů, které vyprávějí příběhy s artefakty. Lidé mohou jít sáňkovat, létat ze skokanských můstků a vrátit se do 80. let minulého století „Zázrak na ledě“ hokej v muzeu, které se pro veřejnost oficiálně znovu otevřelo 8. prosince. Uniformy ze zimních olympijských her v Lake Placid v roce 1932, pochodně z blízkých i vzdálených zimních olympijských her a stovky olympijských odznaků promlouvají ke sportovním stylům, kulturám a společenským tématům své doby.

Ale pro muzejní designéry a mnoho členů komunity, kteří se zúčastnili odhalení muzea 7. prosince, příběhy nezačínaly a nekončily artefakty – exponáty představovaly, kde více než 100 lidí, včetně bývalých olympioniků, znovu prožívalo své vlastní vzpomínky. Z historie sportu v Lake Placid.

Státní úředníci přestřihli pásku hokejových bruslí ve středu 7. prosince u příležitosti znovuotevření olympijského muzea v Lake Placid v olympijském centru. Zleva prezident a generální ředitel Státního olympijského úřadu pro regionální rozvoj Mike Pratt, zástupce ředitele státních operací Todd Westhouse, předseda představenstva olympijského muzea Lake Placid Jonathan Baker a předseda ORDA Joe Martins. (foto novinky – Lauren Yates)

Když se Weibrecht zeptal, co si myslel během soutěže ve Vancouveru, když se fotil, Weibrecht řekl, že se pravděpodobně jen snažil sjet z kopce – takový kompaktní závod pro něj nebyl nejjednodušší žánr.

Olympijský příběh

Weibrechtův designérský výraz na obrázku je důvodem, proč Ted Johnson, prezident Hadley Exhibits – společnosti se sídlem v Buffalu, která navrhla nové muzeum – usiloval o umístění obrázku na konec galerie muzea. Designéři galerie se na Johnsonovo doporučení rozhodli, že Weibrechtův obraz nejlépe vypráví olympijský příběh.

Kostým štafety s pochodní ze zimních olympijských her v roce 1980 v Lake Placid je vystaven v olympijském muzeu v Lake Placid. Pro štafetu přehlídka uvádí, že z více než 6000 uchazečů bylo vybráno 26 mužů a 26 žen. Každý z nich několikrát nesl pochodeň během cesty štafety, která začala ve Virginii, a cestou do Lake Placid navštívila americké pamětihodnosti, kde byla použita k zapálení kotle během zahajovacího ceremoniálu. (foto novinky – Lauren Yates)

READ  Zpráva WTA: Marie Bouzková vede v Nanchangu

„Toto byl příběh o tom, proč lidé chtějí být olympioniky,“ Fotini Galanis, kreativní ředitel Hadley Gallery, o fotografii řekl. „Ten pohon, ta vášeň. A to bylo naše hlavní zaměření.“

Zimní olympijské muzeum v Lake Placid v letech 1932 a 1980 bylo poprvé otevřeno v Extended Connection Building – mezi arénami z let 1932 a 1980 – 6. srpna 1994. Jeho příprava trvala asi 10 let a podařilo se mu vytvořit krátkodobé muzeum na Saranacu. Ulice. , který byl otevřen na počátku 80. let. Nakonec byl název zkrácen na Lake Placid Olympic Museum. V nově zrekonstruované budově Link Building – nyní známé jako Miracle Plaza – se v prvním patře nachází nové muzeum a obchod Miracle Moments Store a ve druhém patře The Roamers Bistro, což je pocta bývalému hokejovému týmu Lake Placid.

Olympijské muzeum v Lake Placid se podle ředitelky sbírek Julie Herrmannové před více než rokem připojilo k síti olympijských muzeí jako její 32. člen. Je to jedno z pouhých tří olympijských muzeí ve Spojených státech, které získalo toto ocenění.

Rekonstrukce muzea trvala tři roky. Jakmile Hadley Exhibits naplánovali a navrhli uspořádání muzea, zaměstnanci muzea – ​​v čele s ředitelkou muzea Alison Haasovou a Herrmannem – shromáždili artefakty na správná místa. Herrmann řekl, že muzeum ukrývá druhou největší sbírku artefaktů zimních olympijských her na světě.

Myslete na každý detail. Při přestavbě muzea, Galanis řekl, protože tam „Tolik příběhů k vyprávění.“ Muzeum začalo prázdnou místností a jednostránkovým obrysem a rozrostlo se v interaktivní muzejní zážitek, který podle Galanise přesahuje rámec exponátů a expozic, které nyní zaplňují jeho místnosti.

Dvojnásobný olympijský medailista Andrew Wipprecht, alpský lyžař z Lake Placid, se 7. prosince usmívá v olympijském muzeu v Lake Placid vedle fotografie, na které soutěží na zimních olympijských hrách 2010 ve Vancouveru. (foto novinky – Lauren Yates)

READ  Ranked Barty odchází do důchodu ve věku 25 let a promuje podle svých vlastních podmínek

Řekla, že osoba, která vrátila olympijskou medaili do muzea, odmítla přijmout platbu od Hadley Gallery – věděl, že medaile bude vystavena v muzeu a jeho tři dcery jsou kandidátky na olympijské hry.

kolík

Marketa Zayonc si se svým synem Maximem prohlédla 7. prosince expozice muzea. Pro Marktu exponáty odrážely její minulost – ona a její manžel jsou bývalí olympionici a její manžel soutěžil na zimních olympijských hrách v roce 1980 v Lake Placid. Maxim našel jméno svého otce na cedulce v jednom z exponátů.

Výstava „Zázrak na ledu“ v olympijském muzeu Lake Placid (novinová fotografie – Lauren Yates)

Markéta, původem z České republiky, závodila za svou zemi v bobech na Zimních olympijských hrách 2002 a 2006. Být olympioničkou bylo „fantastický výlet“ to ji nakonec přivedlo do Lake Placid a jeho „Krásná (sáňkařská) dráha“ na hoře Van Hovenburg. Řekla, že Lake Placid je bohaté na olympijské tradice a nyní chce tuto tradici předat svému synovi.

Snažil se trochu uklouznout, ale je mu teprve 10 let.

Zatímco Marketa a Maxim procházeli sbírku olympijských odznaků v muzeu, objevili jeden ze zimních olympijských her v roce 2002 v Salt Lake City v Utahu.

„Byl jsem tam!“ řekla Maximovi. „To je náš špendlík!“

Marchita řekla, že když viděla odznak, cítila se hrdá na to, že je součástí olympijské kultury. Řekla, že stále má svůj odznak ze Salt Lake City, a ve středu řekla Maximovi, že mu ho chce převést.

Výstava zimních olympijských her 1932 v olympijském muzeu Lake Placid (zpravodajské foto – Lauren Yates)

prsteny

Skrytá část olympijské historie Lake Placid byla v muzeu odhalena 7. prosince — původní olympijské kruhy z roku 1980, o kterých ředitel komunikace ORDA Darcy Norfolk řekl, že byly uloženy už roky. Byly instalovány na straně budovy olympijského centra a tu noc se poprvé rozsvítily.

Norfolk uvedl, že zaměstnanci olympijského centra nedávno vyndali kruhy ze skladu, oprášili je a s pomocí některých zaměstnanců vesnice nainstalovali LED osvětlení, které kruhy nasvítilo v klasických olympijských barvách. Po sérii projevů 7. prosince o muzeu od státních úředníků, členů muzejní rady a zaměstnanců se dav členů komunity a úředníků shromáždil venku, aby sledovali slavnostní zapalování prstenů. Všichni tleskali, když se prsteny rozsvítily modře, žlutě, černě, zeleně a červeně.

READ  Po 17 kolech dvojité hlavy zamést v Aberdeenu

investice

Předseda ORDA Joe Martins uznal, že zvýšené investice státu do kapitálového rozpočtu ORDA za posledních pět let jsou zásadní pro modernizaci muzea – stát podle Todda za posledních šest let investoval do prostor ORDA prostřednictvím svého kapitálového rozpočtu 550 milionů dolarů. Westhuis, zástupce ředitele státních operací úřadu guvernérky Cathy Hochul.

„Jsem v pokušení říci, že je to další zázrak Quiet Lake,“ Martinez řekl o otevření muzea s odkazem na American Hockey Team „Zázrak na ledě“ Vítězství nad Sovětským svazem během zimních olympijských her v roce 1980. „Ale není to žádný zázrak – chtělo to vizi, odhodlání, finanční podporu, týmovou práci a mnoho dalšího.“

Podle tiskové zprávy Hochulovy kanceláře ze 7. prosince země investovala do modernizace olympijského centra celkem 105 milionů dolarů. Norfolk 8. prosince uvedl, že 1,4 milionu dolarů z těchto finančních prostředků šlo na modernizaci muzea.

Lidé

Prezident a generální ředitel ORDA Mike Pratt 7. prosince prohlásil, že je hrdý na otevření muzea, protože to považuje za úspěch pro všechny v komunitě Lake Placid. Vzpomněl si na léta, kdy pracoval na ledových plochách v olympijském centru – vyzdvihl krasobruslařské soutěže a jízdu na ledě Zamboni během zimních olympijských her v roce 1980. Řekl, že jeho závěr z těchto vzpomínek byl, že lidé za tímto sportem tvoří historii olympijské centrum – a atletická kultura Lake Placid – zvláštní.

„To, co dělá toto místo opravdu výjimečným, jsou všichni lidé,“ řekl Pratt. „Máme obrovské přírodní zdroje, ale jsou to lidé, kteří je dělají výjimečnými.“

Olympijské muzeum Lake Placid je otevřeno denně od 10 do 17 hodin. Vstupné je 15 USD pro dospělé; 12 USD pro členy armády, mládež ve věku 7–19 let a studenty se studentským průkazem; 10 $ pro skupiny 20 a více; Zdarma pro děti do 6 let.

Více informací o olympijském muzeu v Lake Placid je k dispozici online na adrese lakeplacidolympicmuseum.org.

Expozice amerického rychlobruslaře Erica Haydena v olympijském muzeu v Lake Placid (zpravodajské foto – Lauren Yates)

Výstava krasobruslení v olympijském muzeu Lake Placid (zpravodajské foto – Lauren Yates)You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *