Česká republika plánuje znovuotevření škol od března

Obrázek souboru: Učitel vede online třídu se studenty, kteří absolvují distanční vzdělávání v prázdné učebně, protože česká vláda zavírá všechny školy na dva týdny, což zpomaluje šíření virové koronové choroby (COVID-19) v uzavřené škole v Praze Republic, 14. října 2020. REUTERS / David W Cerny / Foto souboru

PRAHA (Reuters) – Česká vláda plánuje od 1. března znovuotevřít školy pro více studentů rutinním testováním na infekce koronovým virem, uvedli v pondělí ministři.

Školy byly zavřeny většinou od října, protože infekce byla v Evropě na historickém maximu, a to i přes zavírání obchodů a veřejné akce a objednávky zákazu vycházení v noci.

Postupné znovuotevření škol je jedním z hlavních požadavků opozice a veřejnosti na únavu z dlouhého výluky v zemi.

U mateřských škol je výuka ve třídě přístupná pouze dětem ve dvou nejnižších ročnících základní školy.

„Pokud dostatečně ochráníme (testy), nic nebrání dětem v návratu do školy,“ řekl na tiskové konferenci ministr vnitra John Hamasek.

Ministr školství Robert Blaga uvedl, že další standardy budou přijaty počínaje posledními ročníky základních a středních škol, ruku v ruce se schopností vlády získat dostatečně rychlé testování antigenu.

Plán znovuotevření školy přichází v době, kdy se nemocnice v několika regionech rozvíjejí pod vlivem pacientů s COVID-19, což je součást šíření britské varianty viru.

Německo o víkendu zpřísnilo omezení vstupu na české a rakouské hranice, protože mutace koronového viru se rozšířily v obou zemích.

10,7 milionu zemí zaznamenalo 18 250 úmrtí koronovým virem na hvězdnou infekci a podle údajů Evropské agentury pro kontrolu nemocí ECTC je počet denních případů v Evropě za poslední dva týdny na druhém místě za Portugalskem.

Zpráva Johna Lopatky; Úpravy provedl Angus Maxwan

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *