Finále Davisova poháru se bude konat ve třech městech. Spolu s Madridem se přidají Turín a Innsbruck Tenisové novinky

Finále Davis Cupu se bude konat ve třech městech a bude se konat 11 dní místo sedmi po změnách schválených radou ITF a jejím tenisovým partnerem Cosmos; Finále začne 25. listopadu

Poslední aktualizace: 21.4.12 11:26

Po vítězství doma v roce 2019 bude Španělsko obhájit titul Davis Cupu

Mezinárodní tenisová federace oznámila, že letošní finále Davisova poháru se bude konat ve třech městech. Spolu s Madridem se k nim přidají Turín a Innsbruck.

Každé město bude hostit dvě ze šesti skupin, přičemž čtvrtfinále pořádá dvakrát Madrid a po jednom Innsbruck a Turín. Hlavní město Španělska bude hostit semifinále a finále.

Událost mužského týmu se bude také hrát po dobu 11 dnů místo sedmi po změnách schválených představenstvem ITF a partnerem Kosmos Tennis, španělskou investiční společností, která do sportu investovala 3 miliardy USD během 25 let.

Rafael Nadal se snaží inspirovat Španělsko k tomu, aby v letošním roce dosáhlo větší slávy v Davis Cupu

Rafael Nadal se snaží inspirovat Španělsko k tomu, aby v letošním roce dosáhlo větší slávy v Davis Cupu

„Jsme velmi nadšení, že můžeme přivést finále Davisova poháru do Innsbrucku a Turína,“ řekl ředitel finále Davisova poháru Albert Costa.

„Obě města podala fantastické nabídky, které nejen slibují zážitky světové úrovně pro hráče a fanoušky, ale zahrnují také přísná opatření k zajištění zdraví a bezpečnosti všech přítomných.“

Madridský stadion se mění s arénou v Madridu v Casa de Campo, která nahradí Caja Magica, který v roce 2019 odehrál všech 25 zápasů, z nichž každý se skládá ze dvou lidí a dvou čtyřhry.

Aréna Pala Alpitour v Turíně je logickou volbou, protože minulý týden poprvé proběhne finále ATP, zatímco v Innsbrucku se bude konat Olympia-Halle, kde po boku Francie a České republiky bude hrát Velká Británie.

První britský hráč Dan Evans doufá, že povede svůj tým, když v Innsbrucku čelí Francii a České republice

První britský hráč Dan Evans doufá, že povede svůj tým, když v Innsbrucku čelí Francii a České republice

V roce 2019 došlo k přepracování akce 121letého mužského týmu, kdy tradiční domácí i zahraniční zápasy nahradil vyřazovací systém ve stylu mistrovství světa, v němž v listopadu v Madridu bojovalo o titul 18 zemí.

Madrid bude hostit první skupinu, která zahrnuje Španělsko, Rusko a Ekvádor, a druhou skupinu, která zahrnuje finalisty roku 2019, Kanadu, Kazachstán a Švédsko.

Zahájením Innsbrucku ve skupině F spolu se skupinou C (Francie, Velká Británie a Česká republika) si Rakousko zajistí podporu na své půdě ve vztazích se Srbskem a Německem.

Turín bude hostit skupinu D (Austrálie, Chorvatsko, Maďarsko) a skupinu E (USA, Itálie, Kolumbie).

Finále se bude konat od 25. listopadu do 5. prosince a bude se hrát na pevné zemi.

Nezapomeňte nás sledovat na skysports.com/tennis, našem účtu na Twitteru Vložte tweet & Sky Sports – ať jste kdekoli! Nyní ke stažení na – iPhone a iPad A Mužského vzhledu

READ  Světový pohár ve sportovním lezení 2023 Praha: Dohyun Lee vyhrál zlato v boulderingu, zatímco Adam Ondra získal stříbro

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *