FIA vysvětluje vztah Gran Turismo a budoucnosti

FIA vysvětluje vztah Gran Turismo a budoucnosti

Představenstvo Motorsports bylo oficiálně spojeno s exkluzivní herní sérií PlayStation, přičemž světová série Gran Turismo schválená FIA probíhala v letech 2018 až 2021.

To zahrnovalo pravidelné online soutěže a řadu vybraných esportovních událostí po celém světě, které vyvrcholily ve finále mistrovství světa.

Od uvedení nejnovější hry Gran Turismo 7 na začátku tohoto roku se však věci změnily.

Jméno FIA ze současného šampionátu tiše zmizelo a není součástí nejnovějšího mistrovství světa, které se příští víkend bude konat v Red Bull’s Hangar 7 v Rakousku.

Spekulace o tom, že se FIA ​​možná rozhodla jít na herní frontě jinou cestou, byly podpořeny rozhodnutím použít platformu Assetto Corsa Competizione pro svou komponentu Esport v nadcházející hře. Motoristické hryOdehrává se na okruhu Paul Ricard a jeho okolí od 26. do 30. října.

Přednáška na zahajovací akci pro Motoristické hry Na sobotní Velké ceně Francie dala FIA jasně najevo, že vztah s Gran Turismo ještě neskončil.

Frederic Bertrand, ředitel Formule E a FIA’s Innovative Sports Division, exkluzivně pro Motorsport.com vysvětlil, že představenstvo se dohodlo s prezidentem Gran Turismo Kazunorim Yamauchi, že věci odloží, dokud nebude platforma GT7 stabilnější.

Spuštění hry se neobešlo bez potíží, protože na začátku se potýkala s řadou mezer a problémů s online zážitkem v lobby.

„Není to u konce,“ řekl Bertrand, když byl dotázán na stav partnerství FIA s Gran Turismo.

„Pro Motoristické hryProblém, který jsme v tu chvíli měli, spočíval v tom, že nebyli nutně připraveni podpořit živou událost, jak jsme chtěli, kvůli GT7 a všemu.

„Dohodli jsme se s nimi, že na tom budeme spolupracovat s Assetto Corsa. Je to pro nás také jednodušší, protože je otevřenější mnoha zemím.“

„S Gran Turismem ale stále pracujeme na spoustě dalších projektů. Takže ne, není to konec. Je to jen přijetí neexkluzivního přístupu a cítíme, že esporty musí být otevřenější.“

READ  Hands-on: Zde je návod, jak najít nové hlasy Siri v iOS 14.5

„Na tom jsme se dohodli s Kazunori-san. Je to schváleno a bylo to provedeno úžasným, jemným japonským způsobem!“

Lewis Hamilton a Kazunori Yamauchi pózují na fotografii s konkurenty před závodem Pro-Am 22. listopadu 2019 v Monte Carlu v Monaku. (Foto Jack Thomas – Gran Turismo / Gran Turismo přes Getty Images)

Foto: Gran Turismo přes Getty Images

Bertrand uvedl, že FIA ​​plánuje vyslat zástupce, aby posoudili pokrok GT7 na akci v Salcburku příští víkend s cílem obnovit partnerství v rané fázi roku 2023, pokud bude hra nyní vypadat v dostatečně dobrém stavu.

„Pošlu své kamarády, a pokud budeme cítit, že je to připraveno, přesuneme se znovu,“ řekl, „a pak budeme mít další projekt na začátku prvního čtvrtletí příštího roku s Gran Turismo.“

Bertrand řekl, že rozhodnutí pozastavit věci s Gran Turismo bylo učiněno zcela vzájemně a Polyphony Studio to respektovalo tím, že uznalo, že potřebují produkt vylepšit.

„Právě teď je to těžké,“ řekl, „ale byli k nám velmi upřímní a řekli nám, že se musí nejprve zaměřit na tohle.“

Tak jsme řekli: ‚Dobře, pojďme to zjednodušit. „Stejně něco potřebujeme Motoristické hry, tak jsme řekli, že máme alternativní možnost. V tom budeme pokračovat. Pak budeme pokračovat ve vývoji pro rok 2023 s něčím na úrovni, kterou všichni očekáváme.“

FIA se dívá na systém světového hodnocení

Bertrand také prozradil, že dlouhodobou ambicí FIA pro její zapojení do esportů bylo vytvořit globální systém hodnocení pokrývající všechny hlavní sim závodní hry.

„Rozhodli jsme se jet na konkrétní počet akcí, kde dáme logo FIA, a pokud budeme moci [have arrangements] Stejně jako v loňském roce se sérií virtuálních olympijských her uvidíme, jak s nimi na tomto konceptu dále pracovat.

READ  Upoutávky na postavy Ocean Star: Divine Force - Albird Bergolm a Elena

„Víc ale přemýšlíme o vytvoření systému hodnocení. Chceme ho mít.“ [something like] ATP, přeloženo do Esport motorsportu.

„Chtěli bychom být těmi, kdo dělají světové žebříčky, aby řidiči věděli, na jaké úrovni jsou ve světě a na jaké úrovni jsou ve svém regionu a ve své zemi.“

Je to dlouhá diskuse. Dokážete si představit, kolik lidí musíme přesvědčovat, že můžeme něco přinést!

„Cítíme, že máme na víc vyhrát, abychom dostali každého pod střechu FIA s tímto klasifikačním systémem. Takže to je nyní cíl.“

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *