Elina Svitolinová se vrací do třetího kola

Svitolinová se minulý měsíc dostala ve Wimbledonu do semifinále

US Open 2023

místo: Flushing Meadows, New York Termíny: 28. srpna – 10. září

Dosah: Každodenní živé textové a rozhlasové komentáře na webu a v aplikaci BBC Sport, BBC Radio 5 Live a 5 Sports Extra

Elina Svitolinová řekla, že hledala „motivaci“, když požádala předsedajícího rozhodčího o aktuální informace o zápase jejího manžela Gaela Monfilse během jejího comebackového vítězství na US Open.

Po setu od Anastasie Pavljučenkovové se Svitolinová zeptala na zápas Monfilse proti Andrey Rublevovi.

Svitolinová se vzpamatovala a vyhrála 5-7 6-4 6-4 a domluvila si s třetí nasazenou Američankou rande ve třetím kole. Jessica Pegula.

„Musela jsem přinést jinou energii a myslela jsem na něj,“ řekla.

„Jen jsem se z něj snažil dostat nějakou motivaci a změnit názor, protože jsem nehrál nejlépe.“

Devětadvacetiletá Pegulaová pokračovala ve svém lesku na tvrdých kurtech v Severní Americe, když zvítězila 6-3 6-1 nad Rumunkou Patricií Marií Tigovou.

Nyní houževnatý Pegula, který se dostal do čtvrtfinále všech čtyř grandslamů, aniž by se dostal za čtvrtfinále, čelí 26. nasazené Svitolinové z Ukrajiny.

Svitolinová, která se minulý měsíc dostala do semifinále Wimbledonu po dubnovém návratu na turnaj po říjnovém porodu, se trápila v těžkém druhém setu, než postoupila 4:0 v rozhodujícím utkání.

Ruska Pavljučenkovová odpověděla vítězstvím v následujících třech zápasech a připravila tak napínavé finále, ale Svitolinová vyhrála dva vypjaté zápasy o postup.

„Byl to velmi těžký zápas,“ řekl Svitolina, „nehrál jsem dobře. Byl jsem nahoře a dole.“

Jinde wimbledonský šampion Markéta Vondroušová Česká republika se snadno kvalifikovala, když porazila Italku Martinu Trevisanovou 6:2, 6:2, protože devátá Češka vyhrála svůj devátý grandslam v řadě.

Pátý Tunisan Anas Jaber, A ona, která v zápase o titul ve Wimbledonu prohrála s Vondroušovou, ukázala své odhodlání porazit 18letou Češku Lindu Noskovou 7-6 (7-6), 4-6, 6-3, přestože stále vykazovala známky nemoci.

READ  Kvitová se připravuje na obhajobu Qatar Open Tennis Championship

Jaber, která byla loni také vicemistrem ve Flushing Meadows, kašlala po celou dobu hry i během svého pozápasového rozhovoru na kurtu.

Rus se umístil na 13 Daria Kasatkina Vyrovnala a zlomila set, aby porazila svou americkou soupeřku Sofii Keninovou 2-6, 6-4, 6-4.

americký Madison KeysováVicemistrovi z roku 2017 se také ulevilo, když porazila Belgičanku Yaninu Wickmayerovou 6-1, 6-2 za 54 minut.

A druhé semeno Arina Sabalenková Turnaj se ukázal jako velmi silný pro Britku Jodi Bergovou, která vyhrála 6-3 6-2.

Sabalenka je pro Burrage příliš dobrá

Berg posílila svou jízdu do druhého kola ve Wimbledonu letos v létě dalším grandslamovým vítězstvím nad Ruskou Annou Blinkovou o dva dny dříve.

Britská druhá nasazená byla odměněna zápasem na kurtu Louise Armstronga, ale naštvat druhou nasazenou Sabalenku se vždy ukázalo jako obtížné.

Čtyřiadvacetiletá hráčka získala pro šampionku Australian Open jen čtyři brejkboly, ale tři z nich její soupeřka využila k snadnému postupu do třetího kola.

Sabalenková se ve třetím kole střetne s Francouzkou Clarou Borrellovou, poté, co porazila Karolínu Plíškovou, nasazenou 25, vicemistryni z roku 2016 6:4, 6:2.