Čeští sportovci si vytvářejí vlastní očkovací centrum

Čeští sportovci si vytvářejí vlastní očkovací centrum

Vydáno v:

ReklamaDobricovice (Česká republika) (AFP)

Členové sportovní organizace, rozčilení pomalým zaváděním vakcíny v České republice, sháněli peníze, najali lékaře a zdravotní sestry a otevřeli vlastní očkovací centrum.

Centrum, které se nachází v tělocvičně v městečku Dobřichovicích jihozápadně od Prahy, může v rámci Národního systému zdravotního pojištění poskytnout přibližně 700 vakcín Covid-19 denně.

„Vzniklo na základě stížností na situaci, protože český stát nebyl schopen adekvátně reagovat na celou epidemii, včetně očkování,“ uvedl strůjce projektu Jerry Geisler.

Geisler je viceprezidentem místní pobočky Sokola, sportovní organizace založené v roce 1862, proslulé svými skupinovými gymnastickými vystoupeními v Praze.

Posilovna a technická pomoc poskytována.

S jedním z nejvyšších světových žebříčků úmrtí a zranění Covid-19 na obyvatele Česká republika hlásila více než 1,5 milionu případů a více než 26 000 úmrtí souvisejících s Covid.

Členský stát EU, který má 10,7 milionu, provedl více než 1 500 000 stávek a zaostává za svými cíli také kvůli pomalým dodávkám zprostředkovaným Evropskou unií.

Dobrichovice nejsou spojeny se žádným zdravotnickým zařízením, ale závisí na tom, jak bude vakcína distribuována státem.

Minulý týden musel přejít do pohotovostního režimu, když zásoba vyschla.

Centrum oficiálně provozuje místní zubař Martin Rusnak.

Řekl: „Jsem na odpolední směně, abych tu mohl být ráno.“

„Tady pro celou zemi“

Centrum se spoléhá na dobrovolníky, včetně důchodců, matek na mateřské dovolené, studentů, uchazečů o zaměstnání nebo těch, kteří nemohou pracovat, protože jejich pracoviště jsou zavřená.

„Provozovali jsme reklamy v místních novinách a dostali jsme 300–350 odpovědí od 30–40 lékařů a asi 50 sester a zbytek tvoří administrativní pracovníci,” řekl Gessler agentuře AFP.

Rosnak uvedl, že očekává, že centrum v určitém okamžiku vydělá peníze díky platbám od zdravotních pojišťoven.

READ  Češi vyhostili zaměstnance ruského velvyslanectví, uvedl předseda vlády podezření z ruských vazeb na bombardování skladiště zbraní ze strany Reuters

„Chceme lidem odškodnit, aby to bylo atraktivní, když nám dají čas,“ řekl Rosnak agentuře AFP.

„Pokud nějaké peníze zbývají, jsme odhodláni je utratit na charitu ve městě nebo regionu.“

Pocházející z nedalekého města odpočívala Rosina Filippova po očkování pod pochmurnou tabulkou výsledků a držela lízátko, které jí bylo dáno za dobrou pacientku.

„Myslela jsem si, že tu strávím půl dne chůzí velmi rychle, je to dobře organizované,“ řekla.

Gessler uvedl, že centrum již sloužilo pacientům z dálky.

„Měli jsme lidi z Brna, zítra budeme mít dámu z východního Haverova. Jsme tu pro celou zemi,“ řekl.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *