Euro 2020: Dva internacionálové v Dánsku mají neobvyklé spojení s indickým fotbalem

Majitel Dempo, pětinásobný šampion I-League, v roce 2011 získal podíly v dánském klubu FC Midtjylland …

Pro Dány to byla fantastická cesta na probíhajícím Euro 2020, když se poprvé dostali do semifinále soutěže od jejich kampaně za ziskem titulu v roce 1992.

Cesta, která začala tragédií s hvězdným záložníkem Christianem Eriksenem, který utrpěl srdeční zástavu na hřišti v úvodním utkání turnaje proti Finsku, se nyní pro dánskou stranu pomalu stává snem.

Poté, co Dánové prohráli své první dva zápasy s Finskem a Belgií, nastřádali vítěznou sérii tří přímých zápasů na cestě do semifinále, kde vstřelili 10 gólů.

Jelikož je Dánsko na cestě na Euro 2020, věděli jste, že dva dánští reprezentanti ze současného kádru mají neobvyklé spojení s indickým fotbalem?

Pan Srinivas Dembo, majitel pětinásobných mistrů Premier League, Dembo SC, získal v roce 2011 34procentní podíl v dánské Super League FC Midtjelland. Dva současní národní hráči Joachim Andersen a Jonas Losel byli součástí klubu, když The The dohoda je mezi dánskou stranou a panem Dembo.

Jaká je dohoda mezi Shrinivas Dembo a FC Midtjylland?

V mezníkové dohodě z roku 2011 uzavřel Shrinivas Dempo, majitel Dempo SC, partnerství s dánským špičkovým týmem FC Midtjylland, který viděl, že majitel goanského klubu převzal 34procentní podíl na dánské straně. Dohoda viděla pana Dempa investovat peníze do Midtjyllandu.

Shrinivas Dembo

Po podpisu dohody mezi těmito dvěma kluby navštívili manažer Dempo Armando Colaco spolu s trenérem mládežnického týmu Matthewem D’Costou a funkcionářem klubu Dánsko, aby získali zkušenosti z první ruky o fungování špičkového evropského týmu a studovali model klubu od mládeže systému pro tým dospělých.

“Umožní nám to rozvíjet ctižádostivé mladé lidi soutěžit na nejvyšší úrovni indického fotbalu a některým indickým hráčům dostat se tam, kde mohou pravidelně hrát s FD Midtjylland, možná dokonce použít FC Midtjylland jako bránu do hlavních klubů a lig v země, “řekl v té době Shrinivas.

READ  Aldi otevírá britské obchody brzy každou neděli během Euro 2020

Kteří dánští internacionálové byli součástí Midtjylland, když byl Dempo spolumajitelem?

Obránce Joachim Andersen a brankář Jonas Losel jsou dva hráči ze současného dánského národního týmu, kteří byli součástí sestavy FC Midtjylland, když byl Dembo spolumajitelem klubu. Zatímco Andersen byl součástí nastavení pro mládež od roku 2011 do roku 2013, Lussel hrál za první tým od roku 2008 do roku 2014.

Joachim Andersen, Jonas Losel

V probíhající kampani Euro 2020 se Andersen doposud v národním týmu dvakrát objevil. Poté, co seděl na lavičce během skupinové fáze, se centrální obránce Fulhamu objevil v základní sestavě 16. kola a čtvrtfinálového zápasu proti Walesu a České republice.

Na druhou stranu Lussel ještě musí nastoupit na jediný zápas na současném evropském šampionátu, protože za prvního týmového brankáře je považován hvězda Leicesteru City Kasper Schmeichel.

Martin Braithwaite a Simon Keir byli také součástí Midtjylland, ale během svého působení Shrinivas Dempo neměl v klubu žádné podíly.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *