Rusko tvrdí, že sestřelilo drony vypuštěné Ukrajinou nad Krymem a Kurskem

Rusko tvrdí, že sestřelilo drony vypuštěné Ukrajinou nad Krymem a Kurskem

4. června (Reuters) – Rusko v neděli oznámilo, že zadrželo devět dronů nad Krymem a jeden nad městem Sudža v jižní Kurské oblasti při téměř každodenních útocích uvnitř země nebo na území kontrolovaném Moskvou.

Ruský představitel na poloostrově, který Moskva anektovala od Ukrajiny v roce 2014, uvedl, že pět dronů bylo sestřeleno a čtyři z nich byly zablokovány a minuly své cíle v Džankoy na Krymu.

Guvernér regionu Kursk sousedící s Ukrajinou uvedl v aplikaci pro zasílání zpráv Telegram, že ukrajinský dron byl sestřelen nad Sugou později během dne.

Agentura Reuters nemohla zprávy nezávisle ověřit.

Útoky následovaly po několika útocích na ruskou pohraniční oblast Belgorod a ropnou infrastrukturu uvnitř země, stejně jako po náletu bezpilotních letounů na bohaté moskevské čtvrti na začátku týdne.

Kyjev útok na Moskvu popřel a Ukrajina se téměř nikdy nepřihlásila k odpovědnosti za útoky jinde v Rusku a na Ruskem kontrolovaném území na Ukrajině.

Úředníci uvedli, že nedělní útoky bezpilotních letounů si nevyžádaly žádné oběti. V Dzhankoy, v několika domech, byla rozbita okna v Dzhankoy, řekl Sergej Aksionov, šéf krymské administrativy podporované Ruskem, v aplikaci pro zasílání zpráv Telegram.

Dodal, že na území obytného domu byl nalezen nevybuchlý dron, který si vynutil dočasnou evakuaci asi 50 lidí v oblasti.

Rusko má vojenskou leteckou základnu poblíž Djankoy. Ukrajinští představitelé již dlouho tvrdí, že město a jeho přilehlé oblasti se proměnily v největší moskevskou vojenskou základnu na Krymu.

(Zpráva Lydie Kelly z Melbourne); Střih William Mallard, Nick McPhee a Diane Craft

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

READ  Rusko signalizuje ukončení pomoci OSN Sýrii ze strany Turecka

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *