EU deportovala ve druhém čtvrtletí podle agentury Reuters 29 % nelegálních přistěhovalců

EU deportovala ve druhém čtvrtletí podle agentury Reuters 29 % nelegálních přistěhovalců

Napsal Olivier Surgo

(Reuters) – Počet migrantů deportovaných ze zemí Evropské unie vzrostl ve druhém čtvrtletí roku 2023 o 29 procent, většina z nich se vrátila z Francie a Německa, uvedl v pátek statistický úřad Eurostat, když se blok snaží kontrolovat mimořádně vysoké počty migrantů. příjezdy..

Ze 105 865 státních příslušníků zemí mimo EU, kterým bylo nařízeno opustit jednu zemi EU, bylo 26 600 deportováno do jiné, což představuje nárůst o 29 % oproti druhému čtvrtletí loňského roku.

Tato čísla zahrnují lidi, kteří se vrátili do jiných zemí EU, ale 76% většina byla poslána za hranice bloku, uvedl Eurostat.

Data ukázala, že Gruzínci tvořili největší část deportací s 9 %, následováni Albánci s 8 %, Moldavany a Turky po 5 % a Indy se 4 %.

Evropská unie čelí obrovským vlnám legálních i nelegálních příjezdů, což je problém, který přiměl Německo oznámit nové hraniční kontroly se svými sousedy Polskem a Českou republikou, které jsou obvykle v evropské zóně volného cestování.

Německo deportovalo ve čtvrtletí největší počet občanů mimo EU, 3 805 osob se vrátilo do jiné země, následuje Francie s 3 005 a Švédsko s 2 690, uvedl Eurostat.

Evropská unie ve středu dosáhla dohody o tom, jak se vypořádat s nelegálním přistěhovalectvím v době mimořádně vysokého počtu příchozích, a učinila krok k reformě unijních azylových a imigračních pravidel.

Získat aplikaci

Připojte se k milionům lidí, kteří zůstávají na vrcholu globálních finančních trhů s Investing.com.

Stáhnout teď

READ  Konec zatajování východní Evropy v reformách hodnocení

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *