Ruská jednotka Pirs se úspěšně oddělila od Mezinárodní vesmírné stanice, aby uvolnila místo pro příchozí Nauku

Pierce a pokrok krátce poté, co byl v pondělí 26. července 2021 odstraněn z Mezinárodní vesmírné stanice.

Pierce a pokrok krátce poté, co byl v pondělí 26. července 2021 odstraněn z Mezinárodní vesmírné stanice.
obrázek: Roscosmos

Ruská část Mezinárodní vesmírné stanice je nyní připravena přijímat Modul Nauka, po úspěšném odstranění dokovací stanice Pirs a kosmické lodi Progress.

V pondělí je 6:55 26. července opustilo Mezinárodní vesmírnou stanici podle NASA bezpilotní nákladní vozidlo Progress MS-16 spolu s dokovací stanicí Pirs. prohlášení. Oba měli být většinou zničeni při opětovném vstupu zemskou atmosférou a Ruskou kosmickou agenturou Roscosmos tweetoval, že „nehořlavé konstrukční prvky“ vozidla spadly do Tichého oceánu.

Mise Progress 77 dorazila na Mezinárodní vesmírnou stanici v únoru, aby dodala zásoby a náklad posádce Expedice 65. Modul Pirs je v provozu 20 let a byl spuštěn na stanici 14. září 2001. Pirs, což znamená „Molo“ v ruštině bylo vyřazeno z provozu, aby se vytvořil prostor pro Sphere pro příchozí modul Nauka, známý také jako víceúčelový laboratorní modul (MLM), který se minulou středu vznesl na oběžnou dráhu.

Dokovací prostor a kosmická loď krátce před opětovným vstupem v pondělí 26. července 2021.

Dokovací prostor a kosmická loď krátce před opětovným vstupem v pondělí 26. července 2021.
obrázek: Roscosmos

Původní plán byl vyvlastnit Pierce v pátek, 23. července, ale toto bylo přesunuto na pondělí Avzdálenost Řada problémů s misí Nauka, která vzlétla 21. července z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu. Navíc Nedokončil své první orbitální popálení (Případ vyřešen S náhradními tryskami) má Nauka zjevný problém s anténou a s kotvícím cílem se děje něco funky, což by mohlo způsobit potíže v dokovací den, naplánovaný na čtvrtek, 29. července.

Minulou sobotu, jakmile vyšlo najevo, že Nauka dorazí na Mezinárodní vesmírnou stanici, zahájili astronauti Roscosmosu Oleg Novitskiy a Petr Dubrovy přípravy na vyřazení z provozu a zavřeli přestupní dveře mezi Pirem a ruskou částí vesmírné stanice, zatímco také kontrola integrity tlaku. A podle do Roscosmosu.

Dokovací stanice Pirs je dlouhá 4,9 m 2,6 m Váží 8 461 liber (3838 kg), podle do NASA. Za poslední dvě desetiletí Jednotka sloužila jako vědecká laboratoř, dokovací přístav a přechodové komory pro výstupy do vesmíru.

Po odpojení byly jednotka a kosmická loď přesunuty do bezpečné vzdálenosti. Řídicí jednotky použili trysky Progress ke zpomalení objektů, v případě v 10:01 EDT. To, co zbylo po návratu do zemské atmosféry, padlo do “Je to nesplavná oblast v Tichém oceánu, “uvádí Roscosmos.

Se zmizením Pirs a Progress je přístav na straně pevniny ruské části připraven přijmout Nauka, což v ruštině znamená „vlajka“. Nová sekce poskytne více prostoru pro vědecké experimenty, zboží a vybavení. Nauka také dodává produkty do Evropy Nové robotické rameno, která bude sloužit ruské části vesmírné stanice.

READ  Doktor Gottlieb říká, že školní rok je příliš daleko, protože Covid je „možný“ bez zmírňujících taktik

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *