Britská policie sníží plán praní peněz

Britské orgány činné v trestním řízení zatkly osm lidí podezřelých z činnosti hotovostního dopravce odpovědného za praní více než 50 milionů liber (70,29 milionu dolarů) z trestné činnosti, Národní kriminální agentura (NCA) zmínil Úterý.

NCA omezuje program praní špinavých peněz a mezi Londýnem a Dubajem letěla hotovost v milionech liber. (obrázek: NCA)Agentura uvedla, že policie provedla razie v Londýně, Surrey, West Yorkshire a Velkém Manchesteru a zatkla tři muže a pět žen, kteří údajně skrývali velké částky hotovosti v zavazadlech při cestování na komerčních letech do Dubaje z letiště Heathrow nebo Manchester.

„Údajní kurýři při každé příležitosti cestovali s velkým množstvím odbavených zavazadel. O několik dní později se vrátili s menším počtem případů.“

Ian Truby, hlavní vyšetřovací důstojník Národní bezpečnostní agentury, uvedl, že kurýři přepravili několik tašek, z nichž každá stála půl milionu liber a možná sama zaplatila několik tisíc liber.

Hotovost „je krví organizovaného zločinu, protože je třeba prát skupiny organizovaného zločinu, aby mohly investovat do páchání dalších trestných činů,“ uvedl a dodal, že vyšetřování NCA odhalilo přesunutí milionů liber údajných nezákonných výnosů z Velké Británie k praní.

Agentura zahájila vyšetřování případu po konfiskaci asi 1,9 milionu liber (267 milionů dolarů) zámořskému cestujícímu, britskému občanovi, v říjnu loňského roku na letišti Heathrow.

Podle NCA byl český státní příslušník zatčen o necelý měsíc později, když se pokusil nastoupit do letadla z letiště Heathrow do Dubaje, a nesl v zavazadlech 1,3 milionu liber (1,82 milionu dolarů).

Oba podezřelí byli obviněni z praní peněz.

READ  Řecké ostrovy Face Clos - Portugalsko Noční život uzavřen do října - EURACTIV.com

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *