Český ministr zahraničí: Katar je spolehlivý zdroj energie…

Český ministr zahraničí: Katar je spolehlivý zdroj energie…
(MENAFN– Gulf Times)

Jeho ministr zahraničí Jan Lipavský uvedl, že stát Katar se těší rostoucímu geopolitickému významu v regionu a zdůraznil roli Kataru jako spolehlivého dodavatele energetické bezpečnosti.

Český ministr zahraničí, který v současnosti stojí v čele Evropské unie, v rozhovoru pro deník Al-Raya, který vyšel v pondělí, vyjádřil naději, že proces osvobození občanů Kataru od schengenských víz bude brzy dokončen.

Česká republika podporuje program bezvízového vstupu pro občany státu Katar a vítá očekávaný nárůst kontaktů nejen v oblasti cestovního ruchu, ale také v oblasti obchodu, investic, vzdělávání a vědecké spolupráce, uvedl.

Návrh Evropské komise schválila Evropská rada, která zastupuje vlády členských států, a v současné době jej posuzuje Evropský parlament, uvedl ministr zahraničí ČR s nadějí, že proces skončí úspěšně. Dříve, v polovině roku 2023.

V roce 2022 význam vztahů s Katarem dále vzrostl v souvislosti s vývojem mezinárodní situace, řekl ministr, v budoucnu bude dodávka LNG z Kataru hrát roli v dlouhodobé energetické bezpečnosti. republika Che. Silné partnerství s Katarem, který má jedinečnou pověst vizionářského a spolehlivého dodavatele, se v tomto ohledu jeví jako přirozená volba, dodal Lipavsky.

K názorům obou zemí na různé regionální a mezinárodní otázky český ministr zahraničí uvedl, že je zřejmé, že česká přítomnost v Dauhá je důležitá s ohledem na rostoucí geopolitický význam Kataru na Blízkém východě, což se v pozadí potvrdilo. Vývoj v Afghánistánu v loňském roce. Česká republika děkuje katarské straně za zprostředkovatelské kontakty s novým afghánským vedením a pomoc při organizaci evakuačních letů.

K možnostem posílení ekonomických a obchodních vztahů mezi Katarem a Českou republikou zdůraznil, že budoucnost je velmi slibná, založená na vzájemném obchodu mezi oběma zeměmi, který se každoročně zvyšuje. „Vlády jsou důležitou pobídkou.

Pro české firmy je Katar důležitým partnerem a tyto společnosti hledají partnery na katarském trhu, stejně jako katarští investoři hledající příležitosti v České republice, která taková partnerství vítá, podtrhl.

READ  Velvyslanectví ČR otevírá novou výstavu "Das musische Wien" - Vindobona.org

Česká republika je ideální destinací pro katarské investice, protože nabízí strategickou geografickou polohu ve středu Evropy, stabilní politické a ekonomické prostředí, dobře rozvinutou infrastrukturu a kvalifikovanou a vzdělanou pracovní sílu s vynikajícími jazykovými znalostmi. Český ministr zahraničí poukázal na to, že investiční klima v České republice je velmi otevřené a je zde silná orientace na výzkum a vývoj.

K podpoře plánů na diverzifikaci katarské ekonomiky ze strany České republiky český ministr zahraničí uvedl, že české firmy rozvíjejí své dceřiné společnosti a společné podniky v zahraničí a vytvářejí tak úspěšnou situaci v mnoha zemích, včetně oblasti Perského zálivu. Uvedl, že existuje mnoho příležitostí pro spolupráci ve zdravotnictví, vzdělávání a výzkumu na univerzitní úrovni a jeho země je připravena sdílet celosvětově uznávané zkušenosti v oblasti medicíny a poskytovat přizpůsobená chytrá řešení v elektrotechnice. Klimatizace a chytrá správa budov.

Ministr zahraničních věcí České republiky Jan Lipavský poblahopřál vládě Kataru k pořádání Mistrovství světa ve fotbale 2022 a k tomu, že se jí podařilo vybudovat pokročilou infrastrukturu pro tuto akci. Je naděje, že se Kataru podaří zorganizovat lepší turnaj.

Poslední aktualizace: 31. října 2022 12:59

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *