Vysloužilý arizonský voják chtěl DPS ve schématu investičního podvodu za 9,5 milionu dolarů

Vysloužilý arizonský voják chtěl DPS ve schématu investičního podvodu za 9,5 milionu dolarů

Frederick Arias, bývalý důstojník ministerstva veřejné bezpečnosti, je hledaný FBI poté, co se v roce 2019 vyhnul zatčení v souvislosti s investičním podvodem ve výši 9,5 milionu dolarů.

Podle prohlášení arizonského generálního prokurátora byli Arias spolu s bývalým finančním poradcem Bradleym Tennysonem předmětem vyšetřování FBI, které začalo 25. října 2018, ve kterém se tito dva údajně spikli, aby podvedli investory prostřednictvím subjektu zvaného „Project Joseph „.

„Organizace je údajně křesťanská nadace nabízející bezrizikové investice s garantovanou mírou návratnosti a příslibem přispívat na humanitární projekty,“ uvedla kancelář generálního prokurátora v prohlášení.

Aktivní zpráva FBI od Fredericka Ariase

Šetřením bylo zjištěno, že mezi prosincem 2015 a zářím 2016 bylo zneužito přibližně 9,5 milionu dolarů získaných od investorů „projektu“. Namísto použití peněz na humanitární úsilí byly peníze místo toho převedeny na několik účtů, z nichž některé patřily Tennysonovi a Ariasovi.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *