EU Center odmítá a proruský kandidát na prezidenta Slovenska – MishTalk

EU Center odmítá a proruský kandidát na prezidenta Slovenska – MishTalk

Prezidentem Slovenska byl zvolen proruský kandidát Peter Pellegrini. Proruský je i premiér Robert Fico. Evropská unie zažívá další rozdělení.

Pellegrini vyhrál prezidentské volby na Slovensku

Informuje o tom agentura Reuters Pellegrini vyhrál na Slovensku prezidentské volby na podporu proruského premiéra Fica

Petr Pellegrini, kandidát slovenské levicové nacionalistické vlády, vyhrál sobotní prezidentské volby v zemi, čímž posílil sevření země proruským premiérem Robertem Ficom.

Fico, který se loni v říjnu počtvrté ujal moci, posunul zahraniční politiku země k více proruským názorům a inicioval reformy trestního práva a médií, což vyvolalo obavy z oslabení právního státu.

Slovenští prezidenti nemají moc výkonnou moc, ale mohou zákony vetovat nebo je napadnout u Ústavního soudu. Jmenují soudce Ústavního soudu, kteří se mohou stát důležitými v politickém boji o osud Ficových reforem, které by výrazně snížily tresty za korupci.

Pellegrini (48 let) řekl, že jeho vítězství znamená, že vláda získá podporu při dosahování svých cílů a nebude čelit „oportunistickému opozičnímu mocenskému centru“, s odkazem na odcházející liberální prezidentku Zuzanu Čaputovou.

Šedesátiletý nezávislý Korčok byl slovenským vyslancem při Evropské unii a poté velvyslancem ve Spojených státech, než se v období 2021-2022 ujal zahraničního portfolia ve středopravých vládách. Slovensko bylo v té době věrným spojencem Ukrajiny, dodávalo jí protivzdušnou obranu a bojová letadla.

Pellegrini vylíčil Korčoka jako válečného štváče za podporu vyzbrojování Ukrajiny a navrhl, že by mohl vzít slovenské vojáky do války v sousední zemi, což Korčok popřel.

Volby do Evropského parlamentu ve Francii

Úpadek pozice Evropské unie

Evropská unie je stále více rozdělena na Ukrajinu, zemědělskou politiku a energetickou politiku. Není šance, že by Evropská unie zvýšila svůj zájem o elektromobily.

Volby do Evropského parlamentu jsou naplánovány na červen a očekává se, že centristé utrpí těžké ztráty, zejména ve Francii, ale v celé Evropě.

READ  Ministerstvo spravedlnosti vyšetřuje narušení dodavatelského řetězce a zaměřuje se na společnosti využívající krize k účtování vyšších poplatků

Evropská unie trpí stále větší dysfunkcí. Pravidla téměř znemožňují zavádění jakýchkoli zásadních změn v euru, obchodní politice a pravidlech fiskální politiky, tedy v oblastech, kde je ke změnám potřeba konsensus.

V oblastech, kde se země mohou rozhodnout pro jednostranné kroky, jako je podpora Ukrajiny, se nyní Slovensko pevně připojuje k Německu a Maďarsku na proruské pozici.

Maďarský vůdce Viktor Orban Bellingerinimu blahopřeje

Macron čelí rostoucí izolaci ve Francii kvůli své touze postavit se Putinovi. To mu v parlamentních volbách uškodí.

Předseda Evropské rady vyzývá Evropu, aby přešla na válečnou ekonomiku

21. března jsem se hlásil Předseda Evropské rady vyzývá Evropu, aby se obrátila k válce

Jako prostředek k vytváření pracovních míst podporuje předseda Evropské komise Charles Michel válečnou ekonomiku. Kam to povede, je jasné.

Solidarita s Ukrajinou

Solidarita s Ukrajinou všude vysychá. Dotace jsou „tak hluboké“, že v EU zemřely kvůli pšenici. vážně. Není to jen Polsko. Zemědělci v celé Evropské unii šíleně skáčou po ukrajinské pšenici a kukuřici.

Naštěstí Michellin hovor nikam nevedl ze dvou důvodů.

První je, že podpora pro Ukrajinu slábne. Druhá a důležitější věc je, že by tomu zabránila finanční pravidla.

Není možné měnit finanční pravidla.

Očekávejte finanční krizi v Evropě s Francií v epicentru

Evropská unie nikdy neprovedla Pakt růstu a stability ani pravidla Maastrichtské smlouvy. Krize dosáhla svého vrcholu, v centru pozornosti jsou Francie a Itálie. První obětí bude zelená politika.

Obrázek sestavil Mish Min Sledujte soulad s Evropskou komisí

Pro diskuzi viz Očekávejte finanční krizi v Evropě s Francií v epicentru

Evropská unie nikdy neprovedla Pakt růstu a stability ani pravidla Maastrichtské smlouvy. Krize dosáhla svého vrcholu s Francií a Itálií v centru pozornosti. První obětí bude zelená politika.

Ukrajina válku nevyhraje a je čas na novou strategii

READ  Jeden člověk zahynul při vlakové nehodě u Haagu, 30 je zraněno

Pozorováno 16. března Ukrajina válku nevyhraje a je čas na novou strategii

Podpora pro Ukrajinu se ve Spojených státech zmenšuje, stejně jako v Německu vyschla. Francouzský prezident Emmanuel Macron dělá symbolické poslední stanovisko, ale je pravděpodobnější, že se to obrátí, než aby Ukrajině pomohlo.

V Německu sociální demokraté, hlavní strana vládnoucí koalice, otevřeně podporují rozdělení Ukrajiny.

Ve Spojených státech dělá Biden velký tlak na Ukrajinu bez jakýchkoliv stanovených cílů nebo konkrétního konce.

Bude zajímavé sledovat, s čím přijde předseda Sněmovny reprezentantů Mike Johnson, ale více peněz neudělá nic jiného, ​​než že prodlouží válku.

Proč je to vlastně náš boj, když je to Evropě čím dál víc jedno? Nemáme tady na našich hranicích dost problémů?

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *