Opera v San Franciscu uvádí ‚First Century Broadcasting‘

Opera v San Franciscu uvádí ‚First Century Broadcasting‘

Opera v San Franciscu slaví své sté výročí vydáním prvního dílu „Streaming the First Century“.

Nové online centrum na sfopera.com/firstcentury bude zdarma pro vybrané historické nahrávky z minulosti společnosti, spolu se vzácnými rozhovory s umělci, archivními fotografiemi, programovými články, úryvky z orální historie a čerstvě zachycenými rozhovory mezi výtvory minulých a současných San Francisco Opera hvězdy..

Od září do prosince budou vycházet jednou měsíčně, včetně dvou kompletních historických nahrávek, zvukových úryvků ze čtyř dodatečných představení a úvodů ke každému dochovanému zvukovému zážitku současnými vědci, umělci a členy společnosti s přidáním historického kontextu a postřehů.

První část bude zahrnovat „Eugene Onegin“ od Čajkovského a poskytne hloubkový průzkum děl českých a ruských skladatelů prostřednictvím představení historické San Francisco Opera.

Mezi kompletními operními nahrávkami bude „Jenůfa“ od Joshe Janakchika. V tomto vysílání z roku 1980 hraje hlavní roli švédská sopranistka Elisabeth Sodström a jako nevlastní matka bosenská zpěvačka Sina Gorinak. V nahrávkách hrají také Alain Cathcart (Laka) a William Lewis (Števa).

Druhou kompletní nahrávkou je „Lady Macbeth of Mtsenk“ od Dmitrije Šostakoviče. Akci vede dirigent Calvin Simmons narozený v San Franciscu, v hlavní roli německá sopranistka Anja Silga jako Katrina Ismailova. K ní se připojují William Lewis (Serge), Chester Ludgin (Boris) a Jacques Trussell (Zinovi).

Úryvky zahrnují Ezio Penza a San Francisco Opera Choir v „Boris Godunov“ (1945); Marie Collier a Gregory Dempsey ve filmu „Aféra Macropoulos“ (1966); Peter Gugalov a Galina Vishnevskaya ve filmu „Pikovaya Dama“ (1975).

Zazní také archivní rozhovory sopranistek Seny Jurinac a Elisabeth Söderström o výkonu Janáčka „Jenůfy“ v tomto vysílaném pořadu z 80. let.

Dirigent Calvin Simmons a divadelní režisér Gerald Friedman také během zasedání diskutují o „Lady Macbeth of Mtsensk“ s Richardem Rodzinským, jehož otec, dirigent Artur Rodzinsky, se zasloužil o uvedení opery do Spojených států.

READ  Vystudovaný lékař z české umělecké školy Weizmannova stylu

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *