Důvěřovat Číně je nebezpečné: český senátor

Důvěřovat Číně je nebezpečné: český senátor

lekce:
Český senátor Pavel Fischer řekl, že demokracie musí v boji s komunistickou hrozbou posílit celosvětovou spolupráci.

  • Se Su Yung-Yao a Jakem Chungem / štábní korespondent, štábní spisovatel

Otevřená důvěra v ďábelskou protitchajwanskou vládu nevyhnutelně ovlivní její suverenitu a svobodu a demokracii národa, řekl český senátor Pavel Fischer, když se setkal s předsedou shromáždění Yu Chi-kun (游錫?) v Legislative Yuan. Taipei včera.

Zatímco Tchaj-wan a Česká republika sdílejí univerzální hodnoty, jako je svoboda, právní stát a respekt k demokracii, Fischer řekl, že svět je v prekérní situaci.

Evropa viděla, jak byly dodávky energie ozbrojeny po ruské invazi na Ukrajinu a jak to ohrožuje ekonomické základy mnoha zemí, řekl Fischer.

Foto: Tien Yu-hua, Taipei Times

Svět se musí poučit, než bude příliš pozdě, řekl.

Český parlament pracuje na posílení energetické bezpečnosti a Praze bylo doporučeno podniknout kroky k posílení národa proti nepřátelskému Rusku, řekl Fischer.

Národní bezpečnost má prvořadý význam a přílišné spoléhání na nepřátelský stát může poškodit svobodu, demokracii a suverenitu země, řekl.

Fischer mu poděkoval za projev při jeho návštěvě Česka v červenci loňského roku. Řekl, že ve světě existuje komunistická hrozba a je třeba udělat mnoho práce pro podporu spolupráce mezi demokraciemi.

Fischer poděkoval ministru zahraničí Josephu Wu (吳釗燮) za udělenou medaili diplomatického přátelství, která mu byla v úterý udělena a která symbolizuje nejen jeho minulé úsilí, ale také jeho závazek vůči zemi nadále rozvíjet tchajwansko-češtinu. přátelství

20. července loňského roku jste Fischerovi poděkoval za jeho prohlášení o Meziparlamentní alianci o Číně (IPAC), v níž mluvil o tchajwansko-českých vztazích jako o interakcích mezi mezinárodními právními subjekty.

Tchaj-wan není součástí Číny, ale dvou samostatných států oddělených Tchajwanským průlivem a Peking nadále popírá realitu a vojensky Tchaj-wan ohrožuje, což má za následek zvýšené regionální a globální napětí.

READ  Český ministr zdravotnictví odmítá schválit používání Spotniku V bez souhlasu EMA - svět

Mezinárodní společenství si tato fakta stále více uvědomuje a mnoho zemí jihovýchodní Asie přijalo opatření, řekl jste.

Dokud budou lidé odvážní a zodpovědní, bude Tchaj-wan chránit globální mír a zabrání tomu, aby se Komunistická strana Číny stala globálním impériem, řekl.

Komentáře budou přezkoumány. Udržujte komentáře relevantní k článku. Komentáře obsahující nadávky a obscénnosti, osobní útoky nebo propagace budou odstraněny a uživatel zablokován. Konečné rozhodnutí bude na uvážení The Taipei Times.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *