Dokončujete pro Prahu? Česká republika je nyní plně otevřená plně očkovaným turistům z USA

Lidé ze Spojených států mají povolený vstup do České republiky na nepodstatné cesty, aby mohli být plně očkováni a prokázat to. V současné době však neexistují žádné přímé lety ze Spojených států do České republiky, takže zde je návod, jak to udělat, pokud plánujete cestu.

Jaké jsou vstupní požadavky?

Do 23. srpna mohou Českou republiku navštívit plně očkovaní cestovatelé ze Spojených států. Ke vstupu musí cestující prokázat očkování, což je bílá karta Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Vakcína musí být schválena Evropskou farmaceutickou agenturou (dávka Pfizer, Moderna, Astrogeneca, Covshield nebo Johnson & Johnson). Cestující musí také jeden vyplnit Umístění cestujícího Formulář Před nástupem do jejich letadla.

Česká republika zmírnila řadu omezení týkajících se COVID © Pauline Louis / Getty Images

Jak se dostanu z USA do České republiky?

V současné době neexistují žádné přímé lety ze Spojených států do České republiky Podle amerického velvyslanectví, Takže cestovatelé, kteří se chtějí vydat na výlet, musí projít jinou zemí. Bude to další evropská země, protože tam bude spojena většina letů mezi oběma zeměmi. Česká republika je otevřena cestovatelům z Evropské unie a schengenského prostoru bez omezení, takže nemusíte dělat žádné další kroky. Je nutné zkontrolovat pravidla vstupu ze země, kterou projíždíte Tady Před rezervací letů se mohou pravidla náhle změnit.

Západ slunce v Letenském parku vedle starého metronomu
V hotelech, veřejné dopravě a muzeích jsou vyžadovány respirační masky © Petr Pavlica / Shutterstock

Jaká jsou omezení COVID-19?

Poté, co jste v České republice, si můžete užít pozoruhodnou architekturu, historii, kulturu a Karlův most v zemi, stejně jako působivé pivní zahrádky, kavárny a pražské restaurace bez větších omezení. Při návštěvě hotelu však musíte předložit očkovací průkaz. Certifikáty jsou vyžadovány od těch, kteří navštěvují muzea nebo od těch, kteří navštěvují veřejné akce. Maska je potřebná na rušných veřejných místech, kde není žádný sociální prostor, a v obchodech, na letištích a ve veřejné dopravě. Jsou akceptovány pouze respirátory KN95 nebo FFP2. Nebudou tam žádné látkové masky.

READ  Vystaveno na výstavě nového národního muzea v České republice 20. století

Přijímá Česká republika cestovatele z jiných zemí mimo EU?

Ano. Česká republika s výjimkou USA plně přijímá očkované turisty Velká Británie, Kanada, Izrael, Jordánsko, Pákistán, Brazílie, Austrálie a Nový Zéland. Vstupní požadavky najdete pro jednotlivé země Web ministerstva zahraničí.

Mohlo by se vám také líbit:

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *