Český lid do značné míry zmírňuje omezení a ctí oběti COVID-19

Český lid do značné míry zmírňuje omezení a ctí oběti COVID-19

PRAHA (AP) – Česká republika v pondělí drasticky uvolnila kontrolu nad koronovými viry, přičemž vážně postižená země vzdala hold téměř 30 000 mrtvým.

K poslednímu zmírnění došlo poté, co nové infekce klesly na úroveň naposledy zaznamenanou v srpnu, kdy vláda nedokázala včas reagovat na rostoucí epidemie, které později přispěly k zaznamenaným úmrtím.

Vzhledem k tomu, že všechny obchody a nákupní centra po celé zemi se vrátily k podnikání, vytvořili lidé hlavního města Prahy linky před otevírací dobou.

„Je úleva nechat je otevřené,“ řekl Dan Cooper, jeden z obchodníků. „Myslím, že nyní musím koupit dlouhý seznam věcí.“

Ve viditelné změně bylo povoleno Češanům odstraňovat obličejové masky na všech venkovních místech, pokud zůstaly alespoň dva metry (yardy) od ostatních. Mnoho z nich je v předchozích dnech a týdnech nenosilo.

V pondělí se znovu otevírají autosalony, solária, střelnice, cestovní kanceláře, opraváři obuvi, tetovací salóny a mnoho dalších služeb.

Děti se vrátily do všech základních škol v těžkých podmínkách i v nejvíce postižených oblastech. Každý by měl nosit masku a být testován dvakrát týdně. Vracejí se střídavě, s týdenní školní docházkou a příští týden dálkovým studiem.

K uvolnění došlo, když počet nových případů denně klesl v neděli na začátku března ze 17 000 na 381, což je nejnižší počet od konce srpna, zatímco počet obětí za posledních sedm dní klesl na 101 na 100 000.

V některých okresech však počet případů překročil 180 na 100 000, což vedlo některé odborníky k varování před zrušením omezení.

„Je-li situace v některých okresech a regionech nepříznivá, nemusí být základny země stejné jako v jiných částech země,“ řekl Peter Pasteora, vedoucí Epidemiologického ústavu Fakultní nemocnice ve městě Blason na západě. Český rozhlas.

Česká republika byla na jednom místě celosvětovým počtem obětí číslo jedna, kvůli časným recesím.

READ  Tchajwanská Univerzita národní obrany navázala partnerství s Českou republikou

Vláda měla v pondělí projednat plán umožňující divákům účastnit se koncertů a jiných kulturních akcí. Kulturní akce Až 700 lidí se může zúčastnit outdoorových akcí, přičemž tento počet bude v rámci 400 domovů.

Vysoké školy a univerzity jsou uzavřeny bary a restauracemi.

Čeští představitelé, úředníci a občané plánovali v pondělí večer zapálit v prezidentském paláci v Praze 30 000 svíček, aby vzdali úctu těm, kteří byli zasaženi epidemií.

10,7 milionu lidí zaznamenalo nejméně 29 711 úmrtí.

___

Ke zprávě přispěl Adam Pemble, video novinář Associated Press v Praze.

___

Sledujte všechny epidemie AP:

https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic

https://apnews.com/hub/coronavirus-vaccine

https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *