Djokovič a Alcaraz se znovu střetnou ve skupinové fázi finále Davis Cupu

MADRID – Začínající rivalita mezi Carlosem Alcarazem a Novakem Djokovičem se příští měsíc znovu rozhoří ve skupinové fázi finále Davisova poháru.

Alcaraz a Djokovič byli zařazeni do sestav, které v pondělí oznámilo Španělsko a Srbsko pro soutěž, která se bude konat mezi 12. a 17. zářím ve španělské Valencii. Alcaraz porazil Djokoviče v červenci ve finále Wimbledonu. Španěl je světovou jedničkou a Djokovič je druhý.

Španělsko a Srbsko jsou ve stejné skupině spolu s Českou republikou a Jižní Koreou. Zápasy skupinové fáze se budou hrát také v italské Bologni, anglickém Manchesteru a chorvatském Splitu. Nejlepší dva týmy v každé ze čtyř skupin postoupí v listopadu do finále ve španělské Malaze.

Alcaraz povede španělský tým, jehož členy budou Alejandro Davidovich Fokina, Roberto Bautista Agut a Mars Granollers. V Srbsku v čele s Djokovičem budou také Laslo Djerje, Miomir Kecmanovič, Duzan Lajovič a Hamad Madjidovič.

Devět ze současných 20 nejlepších hráčů světa bylo povoláno do svých národních týmů – Yannick Sinner a Lorenzo Musetti za Itálii, Frances Tiafoe a Tommy Ball ze Spojených států, Alex de Minaur za Austrálii, Cameron Norrey za Británii a Borna Coric pro Chorvatsko.

Andy Murray bude hrát také za Británii, která se v Manchesteru utká s Austrálií, Francií a Švýcarskem. Švýcaři budou počítat se Stanem Wawrinkou, francouzská reprezentace zase s Adrienem Mannarinem a Nicolasem Mahutem.

Leo Borg, syn 11násobného grandslamového šampiona Bjorna Borga, byl zařazen do sestavy Švédska, která se v Bologni utká s Kanadou, Itálií a Chile.

Mackenzie McDonald, Austin Krajesek a Rajeev Ram jsou také součástí kádru USA, který se utká s Nizozemskem, Finskem a ve Splitu hostí Chorvatsko.

AP Tennis: https://apnews.com/hub/tennis

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *