Detekce případu tuberkulózy v komunitě UMass Boston

Detekce případu tuberkulózy v komunitě UMass Boston

Zdravotníci provádějí sledování kontaktů poté, co byl objeven aktivní případ tuberkulózy u pacienta spojeného s University of Massachusetts Boston. Bostonská komise veřejného zdraví uvedla, že v reakci na tento případ spolupracuje s univerzitou a Massachusettským ministerstvem veřejného zdraví. „TBC je vysoce léčitelná a vyléčitelná nemoc a doporučujeme členům komunity UMass Boston, aby kontaktovali své poskytovatele zdravotní péče nebo studentské zdravotnické služby, pokud mají obavy z možné expozice,“ uvedli úředníci v prohlášení. TBC se nepřenáší z člověka na člověka snadno. Infikování vyžaduje opakované a dlouhodobé vystavení ve vnitřním prostředí. „Vzhledem k tomu, že tuberkulóza vyžaduje dlouhodobý blízký kontakt, aby se rozšířila z jednoho jedince na druhého, nedomníváme se, že tento aktivní případ představuje zdravotní riziko pro širokou veřejnost,“ uvedli představitelé BPHC. Mezi běžné příznaky tuberkulózy patří přetrvávající kašel, horečka, zimnice, noční pocení a ztráta hmotnosti. Není to poprvé, co byla na akademické půdě objevena tuberkulóza. V roce 2019 univerzita uvedla, že 59 lidí v kampusu bylo identifikováno jako možné blízké kontakty aktivního případu. Od roku 2018 má UMass Boston koleje až pro čtyři společně žijící studenty. Ostatní studenti mohou sdílet byty mimo kampus.

Zdravotníci provádějí sledování kontaktů poté, co byl objeven aktivní případ tuberkulózy u pacienta spojeného s University of Massachusetts Boston.

Bostonská komise veřejného zdraví uvedla, že v reakci na tento případ spolupracuje s univerzitou a Massachusettským ministerstvem veřejného zdraví.

„TBC je vysoce léčitelná a vyléčitelná nemoc a doporučujeme členům komunity UMass Boston, aby kontaktovali své poskytovatele zdravotní péče nebo studentské zdravotnické služby, pokud mají obavy z možné expozice,“ uvedli úředníci v prohlášení.

TBC se nepřenáší z člověka na člověka snadno. Infikovat se musí opakovaná a dlouhodobá expozice ve vnitřním prostředí.

READ  Fyzici vytvářejí novou fázi hmoty, která vzrušuje mysl a chová se, jako by byla dvourozměrná

„Vzhledem k tomu, že tuberkulóza vyžaduje dlouhodobý blízký kontakt, aby se rozšířila z jednoho jedince na druhého, nedomníváme se, že tento aktivní případ představuje zdravotní riziko pro širokou veřejnost,“ uvedli představitelé BPHC.

Mezi běžné příznaky tuberkulózy patří přetrvávající kašel, horečka, zimnice, noční pocení a ztráta hmotnosti.

Není to poprvé, co byla na akademické půdě objevena tuberkulóza. V roce 2019 univerzita uvedla, že 59 lidí v kampusu bylo identifikováno jako možné blízké kontakty aktivního případu.

Od roku 2018 má UMass Boston koleje až pro čtyři společně žijící studenty. Ostatní studenti mohou sdílet byty mimo kampus.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *