Dánští šampioni ukazují srdce navzdory pádu ve finále evropského šampionátu بطولة

Fotbal – Euro 2020 – Semifinále – Anglie v. Dánsko – Stadion Wembley, Londýn, Británie – 7. července 2021 Celkový pohled na anglické hráče Harry Kane a Luke Shaw hrající kulečník přes REUTERS / Catherine Ivill

KODAŇ (Reuters) – S kampaní Euro 2020 končící v poločase úvodního zápasu poté, co se zhroutil Christian Eriksen, se Dánsko nějak vrátilo do semifinále, ale nakonec ztratilo půdu pod nohama po prohře s Anglií. Po prodloužení.

Dánům nejblíže k takové tragédii a dramatu byla pravděpodobně socha Hamleta u vchodu do jejich hotelové základny v Helsingoru, ale Eriksenova srdeční zástava proti Finsku je katapultovala do globálního reflektoru.

Hrůzné scény, které se odehrály naživo, ohromily fotbalový svět, když se zdravotníci snažili zachránit život ikonickému záložníkovi, zatímco jeho spoluhráči přihlíželi.

Kapitán Simon Kejer ukázal velkou sílu, aby pomohl zachránit Eriksenův život, když se brankář Kasper Schmeichel pokusil dostat svůj tým dál, zatímco ostatní plakali, než bylo učiněno pochybné rozhodnutí obnovit zápas proti Finsku.

Výsledkem byla ztráta 1–0, o kterou se ani Finové příliš nestarali, přestože to byl jejich první zápas ve finále významného turnaje.

V návaznosti na tento šok mluvil dánský trenér Kasper Hjolmand o tom, jak Dánové potřebují odvahu dovolit si zažít své emoce, a on a jeho hráči v následujících dnech předvedli řadu surových emocí.

Někteří, jako Schmeichel, se zřejmě zotavují rychleji než jiní, ale Kjaer, skála, na které je postaven současný dánský tým, si nebyl jistý, zda chce hrát příští zápas proti Belgii, což bylo překvapení 2: 1.

ambiciózní fotbal

Dánská kampaň byla ve zmatku, ale poté, co předvedly záblesky Holmandova expanzivního a ambiciózního fotbalu, se objevily náznaky možného návratu, jakmile byli schopni postupně otřesit otvírák za sebou.

READ  Hersey's Mabry vyhrává všestranný titul, protože budoucnost tohoto sportu visí na vlásku

Mikel Damsgaard vyšel na vrchol a neprojevil vůbec žádný strach, když se ujal herních povinností Eriksena a ve svém posledním skupinovém zápase vstřelil vynikající úvodní gól proti Rusku, aby rozpoutal pohodový večer v Kodani.

Byli neuvěřitelně biti, ale protože věděli, že Eriksen je naživu, Dánové prostě odmítli hodit ručník do ringu, protože 25 000 fanoušků oblečených v červeno-bílých barvách se kvalifikovalo na ohromující vítězství 4: 1, které je kvalifikovalo jako jeden z nejlepších týmů na třetím místě .

V 16. kole porazili Wales 4: 0, když se titulky nakonec obrátily spíše k fotbalu než k osudu Eriksena.

Hořká výhra 2: 1 nad Českou republikou ve čtvrtfinále vedla k semifinálovému střetu s Anglií. Dokonce se ujali vedení dalším skvělým gólem Damsgaarda, ale začínají se objevovat trhliny.

Kejairův vlastní gól vrátil zápas a do hodiny, kdy začali vadnout, adrenalin a emocionální daň z posledních několika týdnů vybledly, takže jeho přítomnost vypadala jako trest za prodloužení, který ukončil turnaj Harry Kane.

S porážkou a dovedností nebyla v této porážce žádná hanba, protože Dánové přečkali bouři Eriksenova kolapsu, získali si nové fanoušky doma i v zahraničí a ohlašovali světlou a slibnou budoucnost, a to i přes drama, které museli na Euro 2020 vydržet.

(Zprávy Philip O’Connor). Úpravy provedl Andrew Cawthorne

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *