COVID-19: Nový průzkum ukazuje, proč se někteří váhající Američané rozhodli očkovat

Průzkum oslovil nováčky v lednu, aby zjistili, jak se jejich názory na tuto problematiku vyvinuly. Ti, kteří se rozhodli pro očkování poté, co řekli, že si nejsou jistí nebo neměli v úmyslu očkovat, „často říkají, že rodina, přátelé a jejich osobní lékaři pomohli změnit názor.“ našel.
Většina lidí, kteří se v lednu rozhodli tak či onak, se od té doby nezastavila. na Ti, kteří nebyli očkováni Na začátku roku změnilo názor jen asi 8% – zbytek se buď držel své původní volby, nebo se zdál nejistý, co dělat nakonec.

Ale ti, kteří si to po počáteční skepsi už rozmysleli nebo se rozhodli, se často rozhodnou pro vakcínu. Nejen 92% z těch, kteří se chtěli nechat očkovat, ale 54% z těch, kteří uvedli, že plánují počkat a uvidí, stejně jako 24% z těch, kteří původně uvedli, že vakcínu určitě nedostanou, nebo by ji dostali, pouze pokud potřeboval. Naproti tomu pouze 8% lidí na plotu loni v lednu uvedlo, že se rozhodně rozhodlo výstřel nezachytit.

Z těch, kteří se rozhodli očkovat poté, co si byli zpočátku nejistí, téměř polovina uvedla, že jsou přesvědčeni o něčem, co se dozvěděli nebo slyšeli, a 36% uvedlo, že byli přesvědčeni někým, s kým mluvili.

Čtvrtina lidí, kteří byli očkováni poté, co zpočátku váhali, uvedla, že dostali ujištění, že vidí, jak ostatní lidé dostávají vakcínu bez negativních účinků. Mnoho hlásilo, že jejich rodina a přátelé dostali ránu; Žena byla po očkování prezidenta Joe Bidena přesvědčena o bezpečnosti vakcíny.

„Získal jsem přesvědčení, že některé z pověstných vedlejších účinků nejsou pravdivé,“ řekl pro nadaci Kaiser Family Foundation muž z Colorada, 69letý nezávislý politik, který původně řekl, že vakcínu dostane pouze v případě potřeby.

READ  Auckland vypukl striktní týdenní blokování koronaviru | Nový Zéland

Jiní, kteří se nakonec rozhodli pro očkování, uváděli nátlak od rodiny a přátel (8%) nebo touhu bezpečně navštívit své blízké (3%).

42letá žena z Indiany v lednu řekla průzkumníkům, že ji rozhodně nedostane. Ale toto léto zmínila, že byla očkována: „Můj manžel mě škádlí, abych to dostal, a já jsem to vzdal.“

Svou roli sehrálo i ujištění a doporučení lékařů a poskytovatelů zdravotní péče (11%). 28letá žena z Iowy uvedla, že se původně zastavila, protože se bála dostat vakcínu během kojení, ale slyšela od lékařů, že bude schopna dát svému dítěti protilátky.

Někteří uvedli, že se rozhodli očkovat kvůli omezením na neočkované osoby – například pro jednoho muže, protože pro návštěvu Baham musel být očkován.

Asi 56,2% Američanů ve věku 12 let nebo starších bylo očkováno Od pondělíMíra očkování zůstává nebezpečně nízká ve státech jako Alabama, Mississippi a Arkansas, které také zaznamenávají jedny z nejhorších denních infekcí koronaviry v zemi.

Průzkum nadace Kaiser Family Foundation zjistil, že asi jedna pětina dospělých, kteří zůstali neočkovaní, uvedla jako hlavní důvod pro neočkování vedlejší účinky. Jiní se i nadále obávali o bezpečnost vakcíny, nebo uvedli, že pro ni není přínosem.

„Můj manžel dostal vakcínu a všechny vedlejší účinky,“ řekla 42letá žena z hispánské Kalifornie, která se rozhodla, že vakcínu nedostane. „Nemůžu onemocnět, jsem skálou rodiny.“

Ačkoli se přesvědčivý podíl veřejnosti od ledna zmenšil, nezmizel. Desetina Američanů stále tvrdí, že čekají na to, jak vakcína funguje s ostatními, než se rozhodnou.

Observatoř vakcín KFF COVID-19 dotazovala 878 dospělých z USA ve dnech 15. – 23. Června pomocí reprezentativního online národního panelu. Všichni respondenti se dříve účastnili lednového průzkumu. Míra chyby vzorkování, včetně efektu návrhu pro celý vzorek, je pro červnový průzkum plus nebo minus 4 procentní body.

READ  Rychlostní limit v Paříži: město brzdí pravidlem 30 km / h

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.