Český hydrometeorologický ústav uvádí na trh superpočítač NEC SX-Aurora DS Yupasa

Tokio 11. února 2021 – NEC Corporation Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) dnes (12. února v Tokiu) oznámil přidání superpočítače NEC SX-Aurora DSUPASA do provozu. Nově použité řešení HPC se používá pro regionální klimatické modelování s vysokým rozlišením.

Superpočítač SX-Aurora TSUBASA byl dodán společností NEC Deutschland GmbH v září 2020 a provozní připravenost byla oznámena v prosinci 2020. Ve středu řešení je 48 vektorových hostitelů s 384 kartami vektorových strojů.M2 vysokorychlostní paměť a 24 terabajtová DTR4 hlavní paměť. Řešení paralelního úložiště HPC založené na úložném zařízení NEC LxFS-z je navíc schopné využívat až 2 petabajty.

Společnost NEC realizovala koncept vysoce účinného DLC se studenou vodou kombinací technologie DLC s přední hranou a bočního chlazení, aby se zabránilo úniku odpadního tepla do počítačové místnosti, což umožňuje provoz celého systému a prostředí bez další klimatizace. Celkově lze říci, že kompletní řešení vykazuje mnohem lepší výkon, než bylo původně definováno požadavky výběrového řízení.

Nový systém bude použit k simulaci budoucího klimatu a toho, jak se projeví jeho změny. Může například pomoci předpovědět budoucí frekvenci a intenzitu období průvanu a změny v intenzitě povětrnostních jevů, jako jsou přívalové povodně a silný vítr. Konečným cílem je proto připravit se na adaptační aktivity a pomoci zmírnit dopady změny klimatu. Kromě toho funguje jako vývojový systém pro přizpůsobení a upgrade určitých indikátorů počasí a klimatických aplikací, což výrazně těží z orientace v SX-Aurora DS Upasa.

„S potěšením oznamujeme uvedení nové NEC SX-Aurora TSUBASA. Další velkou výhodou je optimální poměr mezi faktorem zvýšení užitného výkonu a spotřebou energie,“ uvedla Dr. Radmila Prosková, vedoucí oddělení meteorologie ČHMÚ.

„Je nám ctí, že ČHMÚ si vybrala společnost NEC, aby dodala naše nejnovější řešení HPC, které jasně připravuje cestu pro budoucnost modelování klimatu a předpovědi počasí. Těšíme se na vaši další podporu,“ řekl Yuchi Kojima, výkonný ředitel a Viceprezident NEC Thailand GMPH, HPC.

READ  Připravovaný „Český ďábel“ na velké obrazovce v Arvad

O Českém hydrometeorologickém ústavu

Český hydrometeorologický ústav je federální vládní agenturou pro oblast kvality ovzduší, hydrogeologie, kvality vody, podnebí a počasí v České republice, což z této operace činí objektivní specializovanou službu. Byla založena v roce 1919 jako Národní meteorologická agentura. Současná struktura společnosti zahrnuje také hydrologii a kvalitu ovzduší. Společnost působí pod vedením Ministerstva životního prostředí České republiky a jejím hlavním úkolem je zřizování a provozování národních monitorovacích a monitorovacích sítí, vytváření a udržování databází kvality ovzduší a údajů o kvalitě a zdrojích. Poskytněte informace o počasí a kinetice znečištění ovzduší, atmosférických podmínek a růstu a množství a kvality vody, jakož i atmosférických a vodních podmínek a varování a předpovědi pro nebezpečné vodní události.

O společnosti NEC Corporation

Společnost NEC Corporation (NEC; DSE: 6701) se etablovala jako lídr v oblasti integrace IT a síťových technologií. NEC umožňuje podnikům a komunitám přizpůsobit se rychlým změnám v komunitě i na trhu, protože poskytuje sociální hodnoty bezpečnosti, zabezpečení, poctivosti a výkonu a umožňuje každému rozvíjet udržitelný svět, ve kterém má příležitost plně využít jejich potenciál. Pro více informací navštivte NEC na https://www.nec.com.


Zdroj: NEC

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *