Co víme dnes, v úterý 6. července

Vítejte u vaší snídaně s aktuálními zprávami z jižní Austrálie, národa i ze zahraničí.

Šéf vakcín trvá na tom, že prioritou jsou pracovníci péče o seniory

Vojenský velitel odpovědný za zavedení vakcíny proti koronavirům v Austrálii trvá na tom, že pracovníci péče o seniory zůstávají prioritou.

Pouze jeden ze tří zaměstnanců ve věku péče byl očkován, přestože byl způsobilý v první fázi programu, která začala v únoru.

Generálporučík John Frewin uznal, že pečující personál ve věku je kritickou pracovní silou, a uvedl, že s ním je zacházeno jako s absolutní prioritou.

„Zrychlujeme naše úsilí o očkování starších pečovatelů,“ řekl pro ABC This Morning.

„Nyní je kolem 36 procent, což je ve skutečnosti nad širším celostátním průměrem, takže dochází k pokroku.“

Na začátku zavedení vakcíny se federální vláda rozhodla upřednostnit obyvatele pečovatelských domů před zaměstnanci pečovatelských domů a považovala je za nejzranitelnější.

„Zpětný pohled je úžasná věc,“ řekl generálporučík Frewin.

Pět pacientů v pečovatelském domě v Sydney mělo pozitivní test na koronavirus poté, co byli diagnostikováni dva zaměstnanci.

Očkování bude pro rezidentní pečovatelský personál povinné od poloviny září.

Vláda zavedla grantový program ve výši 11 milionů dolarů, aby pomohla starým pečovatelům uvolnit se kvůli očkování a zůstat doma, pokud pocítí vedlejší účinky.

Barty a Federer se dostanou do čtvrtfinále Wimbledonu

Nejlepší osamocená Ash Bartyová se dostala do čtvrtfinále Wimbledonu a porazila šampiónku French Open Barboru Krejšíkovou 7-5 6: 3 na hřišti číslo 1, aby se připravila na čtvrtfinálový střet A-League s Aglou Tomljanovic.

Barty v pondělí nechvalně neobvykle hlasitě zařval, s velkou radostí se poprvé dostal do čtvrtfinále a nešťastný konec Krezhikovy pohádkové kariéry skončil.

Barty se po svém vítězství nad Čechy usmála: „Být ve čtvrtině, jsem šťastná, jsem nadšená.“

„Je to pro mě další výchozí bod a myslím, že je to další krok vpřed. Bude to nový scénář, scénář, na který se těším a užívám si, ať se stane cokoli,“ řekl vědec č. 1.

Čtvrtfinále se konalo dnes večer s australskou dvojkou Aglou Tomljanovic.

Tomljanovic se dostal do čtvrtfinále poprvé na grandslamovém turnaji přes noc, ale dosáhl takového výkonu, že ji nechtěla, protože její dospívající britská soupeřka Emma Radokano musela odstoupit ze zápasu kvůli problémům s dýcháním.

Tomljanovic vedl v pondělním zápase 16. kola 6: 3 3: 0, když 18letý Brit, po vyvolání trenérem, musel odejít z hřiště kvůli léčbě dušnosti, která vypadala, že zmizela pryč. Na začátku druhé skupiny.

Roger Federer mezitím zvedl bouři od prvního setu a stal se nejstarším hráčem otevřené éry, který se dostal do čtvrtfinále Wimbledonu vítězstvím 7: 5, 6: 4, 6: 2 nad 23. italským Lorenzem Sonegem.

Osmnásobný mistr All-England, kterému bude příští měsíc 40 let, se setká buď s druhým ruským osazencem Daniilem Medveděvem, nebo s Polskem Hubertem Hurkaczem, jehož zápasy budou pokračovat v úterý.

Novak Djokovič se v pondělí dostal do čtvrtfinále svého 12. Wimbledonu, aby remizoval s Arthurem Gorem, který měl skvělý start před 117 lety, zatímco průvod nováčků se dostal také do čtvrtfinále.

– S AAP a Reuters

READ  Plán Polska na prodloužení životnosti uhelného dolu by mohl stát náklady Evropské unie na klima

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *