Japonsko pošle měnící se robotickou kouli na Měsíc

Japonsko připravuje neobvyklého robota na průzkum Měsíce – a je zjevně ovlivňován technologickým průmyslem země. Byte Zprávy Vlastněna Japonskou agenturou pro průzkum vesmíru (JAXA) Spolupracoval Ve spolupráci se Sony, Univerzitou Doshisha a výrobcem hraček Tomym, transformovaným robotem ve tvaru koule, který předtím studoval měsíční půdu Rover Crew Dva v roce 2029.

Robot o hmotnosti 8,8 unce dorazí ve stlačené kouli, která pomůže soukromé robotické společnosti Ispace nést stroj na palubě lunárního přistávacího modulu. Jakmile se dostane na povrch, otevře se do „úplné“ konfigurace při fotografování povrchu měsíce. Díky tomu bude robot užitečný i v budoucích misích, řekl Jaxa.

Příspěvky nejsou zcela překvapivé. Sony (o čem víš něco Rolovací roboti) Poskytl řídicí technologii pro robota, zatímco Tommy a Doshisha pomohli minimalizovat design. Práce na robotovi začaly studií v roce 2016, ale toto úsilí se zvýšilo hlavně díky vstupu Sony v roce 2019 a Doshisha v roce 2021.

Ispace zahájí své přistávací plavidlo a přepravního robota v roce 2022. Nebudeme se spoléhat na to, že uvidíme mnoho robotů pro průzkum vesmíru, jako je tento, ale tento projekt naznačuje budoucnost, kde měnící se návrhy přistání umožňují nést dříve nepraktické roboty nebo zmenšit velikost samotného hostitele vozidla.

Všechny produkty doporučené společností Engadget jsou ručně vybírány naším redakčním týmem, nezávisle na mateřské společnosti. Některé z našich příběhů obsahují odkazy affiliate partnerů. Pokud něco koupíte prostřednictvím jednoho z těchto odkazů, můžeme získat provizi za přidružení.

READ  Apple hovoří s dodavateli samojízdných automobilů Lidar: Bloomberg

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *