Členové EU souhlasí se zrušením cestovních omezení pro americké turisty السياح

Evropská unie doporučuje, aby jejích 27 členských států začalo rušit omezení pro turisty ze Spojených států.

Členové Evropské unie se ve středu dohodli na přidání Spojených států na seznam zemí, kde by měly postupně odstraňovat omezení cestování mimo základní funkce. Tento krok přišel během setkání stálých delegátů v bloku v Bruselu.

Doporučení je nezávazné a národní vlády mají pravomoc požadovat výsledky testů nebo záznamy o očkování a stanovit další vstupní požadavky.

Evropská unie nemá politiku COVID ani jednotné hranice pro COVID-19, ale už měsíce pracuje na společném digitálním cestovním certifikátu pro ty, kteří byli očkováni, nově testováni nebo se nedávno zotavili z viru. Zákonodárci EU plán schválili minulý týden.

Bezplatné certifikáty, které budou obsahovat QR kód s pokročilými bezpečnostními funkcemi, umožní lidem pohybovat se mezi evropskými zeměmi bez nutnosti karantény nebo absolvování dalších testů na koronaviry po příjezdu.

Systém již začalo používat několik zemí EU, včetně Belgie, Španělska, Německa, Řecka, Bulharska, Chorvatska, České republiky, Dánska a Polska. Zbytek by jej měl začít používat 1. července.

Je to hlavně pro občany EU, ale Američané a další mohou certifikát získat také – pokud mohou přesvědčit úřady v jedné ze zemí EU, do které vstupujete, že na jeden mají nárok. Nedostatek formálního systému certifikace očkování ve Spojených státech může věci komplikovat.

Některé země EU již začaly umožňovat návštěvníky z USA. Na druhou stranu belgický premiér Alexandre de Croo tento týden řekl, že opatrný a postupný přístup by měl zůstat normou.

“Pojďme se podívat na vědu a pojďme se podívat na pokrok. Podívejme se na čísla a až to bude bezpečné, uděláme to,” řekl de Croo. Cestovní boom znovu. Očekávám to v průběhu tohoto léta. “

READ  Byli vybráni finalisté projektu Brno Train Station - dosud největší české architektonické soutěže

Kromě Spojených států přidali zástupci zemí Evropské unie na seznam turistických cest dalších pět zemí – Severní Makedonii, Albánii, Srbsko, Libanon a Tchaj-wan. Evropská rada seznam aktualizuje na základě epidemiologických údajů. Kontroluje se každé dva týdny.

Zástupci se rovněž rozhodli zrušit požadavek vzájemnosti pro zvláštní správní regiony v Číně, Macau a Hongkongu.

Doporučení by měla být formalizována v pátek.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *