Čína hrozí EU hlasováním pro Tchaj -wan

Zákonodárci Evropské unie v drtivé většině hlasovali pro obchodní rozhovory s Tchaj -wanem a další opatření, která porušují nároky Číny na svrchovanost nad ostrovem, a nechávají představitele Pekingu na vzteku z projevu napětí mezi západními demokraciemi a komunistickým režimem.

„Je to ze své podstaty opovrženíhodné a má to hrozný účinek,“ řekl ve čtvrtek mluvčí čínského ministerstva zahraničí Wang Wenbin. „Slovo k příslušné straně: Nepodceňujte odhodlání, vůli a schopnost čínského lidu bránit národní suverenitu a územní celistvost.“

Proč je příští desetiletí tak nebezpečné pro Čínu a Spojené státy

Vztah Číny s Evropským parlamentem se v posledních měsících zhoršil, protože evropské odsouzení čínských zvěrstev vůči ujgurským muslimům vedlo k transatlantickému kroku k uvalení sankcí na zákonodárce z EU a Británie. Čínští jestřábi reagovali v Evropském parlamentu zmrazením velké investiční dohody mezi EU a Čínou a výtka se ve čtvrtek zdvojnásobila, protože obchodní jednání schválila obchodní jednání a navrhla oživení „Evropského hospodářského a obchodního úřadu na Tchaj -wanu“ jako „EU“ na Tchaj -wanu “ – intenzivní změna názvu, vzhledem k nepřátelství Číny vůči jakýmkoli známkám politické angažovanosti mezi Tchaj -wanem a dalšími vládami.

„Pokud by EU udělala takový krok, byl by to opravdu velký problém, ale pochybuji, že by to bylo možné,“ řekl Washingtonu Examiner po hlasování úředník z pobaltských států. „Odráží to myšlení mnoha evropských politiků, takže je to velmi nebezpečný signál,“ dodal úředník.

Čína proměnila obchodní vztahy v geopolitickou výhodu v mnoha ohledech, v neposlední řadě tím, že brání transatlantické jednotě v otázkách, které američtí vůdci a představitelé západních zpravodajských služeb považují za bezpečnostní hrozby z Pekingu. Čínští představitelé zaznamenali v posledních letech určité překážky, a to ještě předtím, než cenzura včasných varování před epidemií vyvolala globální pobouření, což posílilo evropskou touhu po dobrých vztazích s Tchaj -wanem.

READ  Bílý dům volá kritiky vakcín od dveří ke dveřím

Tento zájem se projevil v návrhu na upuštění od pojmů „ekonomický a obchodní“ ve jménu současného úřadu.

„Země mají obvykle ekonomický úřad, což ukazuje, že nemají v úmyslu žádného druhu politických vztahů s Tchaj -wanem,“ uvedl pobaltský představitel s tím, že i města mohou mít mezinárodní obchodní úřady. Pokud jde o Čínu, pokud má Evropská unie kancelář – nikoli obchodní kancelář, ale kancelář EU -, EU pozvedne tyto vztahy na politickou úroveň. Toto je červená čára pro Čínu. “

KLIKNĚTE ZDE a přečtěte si VÍCE OD ZKOUŠEČE WASHINGTON

Wang, úředník čínského ministerstva zahraničí, poznamenal, že respektování nároků Pekingu na svrchovanost nad ostrovem, demokratickou společností, které nikdy nevládne čínský komunistický režim, je „politickým základem vztahů mezi Čínou a EU“.

Video Washington Examiner

Štítky: ZprávyA Zahraniční politikaA Národní bezpečnostA Evropská unieA ČínaA Tchaj -wan

Původní autor: Joel Jerk

původní stránka: „Despicable“: Čína pohrozila EU hlasováním na Tchaj -wanu

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *