Výlety do Německa a České republiky přinášejí investice ve výši 4 miliard dolarů

Výlety do Německa a České republiky přinášejí investice ve výši 4 miliard dolarů

Autor: Adrian Barungaopřed 13 minutami


Marcos říká, že cesty do Německa a České republiky generují investice ve výši 4 miliard dolarů

SOUBOROVÉ FOTO: Prezident Ferdinand Marcos mladší 16. března 2024 řekl, že jeho státní návštěvy Německa a České republiky vynesly investice v celkové výši 4 miliardy dolarů. Marcos přijel na Filipíny 16. března po pětidenní návštěvě obou zemí. Vyšetřovací soubory

MANILA, Filipíny – Prezident Ferdinand Marcos mladší uvedl, že jeho státní návštěvy v Německu a České republice přinesly investice v celkové výši 4 miliardy dolarů.

Ve svém sobotním příjezdu Marcos uvedl, že investice pokrývají různá odvětví, jako je energetika, zdravotnictví, inovace a zemědělství.

„S potěšením oznamuji, že moje návštěva Německa vyústila v obchodní dohody na projekty v hodnotě 4 miliard USD v oblasti obnovitelné energie, výroby, zdravotnictví, inovací a startupů, IT-BPM, zpracování nerostů, zemědělství a letectví,“ řekl.

Podle: Marcos vede PH při výměně obchodních dohod s Německem v hodnotě 4,2 miliardy dolarů

Marcos poznamenal, že vedl úspěšné rozhovory s Lufthansa Technik, leteckou společností, která plánuje postavit hangár v Clarku. Projekt bude stát asi 8 miliard P nebo 150 milionů $.

„Zdůraznil jsem závazek Filipín k budoucnosti čisté energie a vyzval jsem německé investice do iniciativ zelené energie. Kancléř Scholz upozornil na důležitou roli našich zahraničních filipínských pracovníků v Německu,“ řekl.

Kromě investic podepsaly Filipíny během Marcosových pěti dnů samostatné pracovní smlouvy s oběma zeměmi. Státní návštěvy v Německu a České republice.

Podle prezidentského komunikačního úřadu je 35 000 Filipínců v Německu a 7 000 v České republice. Marcos s filipínskou komunitou v Berlíně a Praze před návratem na Filipíny v sobotu 16. března.

„Ujistil jsem naše krajany o neochvějném odhodlání této vlády vytvořit více pracovních míst a podpořit naši ekonomiku, aby se mohli vrátit na Filipíny a vydělávat si na živobytí, aniž by obětovali čas se svými blízkými,“ řekl prezident.

READ  Český prezident jmenuje premiéra zevnitř krychle

Marcos se během svých nedávných cest setkal také s německým kancléřem Olafem Scholzem a českým prezidentem Peterem Pavlem.

„Celkově věřím, že tyto návštěvy Německa a České republiky posílily naše pouto s těmito dvěma zeměmi ve střední Evropě a vytvořily příležitosti pro spolupráci a prosperitu,“ dodal.


You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *