Chrome 91: o 23% rychlejší s novým kompilátorem JavaScriptu

Google vydal Nejnovější verze Z tohoto prohlížeče tento týden se schopností zmrazit skupiny karet a spouštět PWA při spuštění. Chrome 91 je pod kapotou o 23% rychlejší díky a Pár pluginů JavaScriptu.

Jednou z důležitých komponent nabízející rychlý prohlížeč je rychlé spuštění JavaScriptu. V prohlížeči Chrome tento úkol provádí motor V8, který každý den provádí více než 78 let kódu JavaScript.

Začíná to novým kompilátorem JavaScriptu, který „vyplňuje mezeru mezi nutností rychlého spuštění spuštění a optimalizací kódu pro maximální výkon.“ Chrome používá překladač s názvem Zapalování pro předchozí scénář a Turbofan pro poslední scénář. Oba byly představeny před třemi lety jako součást dvoustupňového lokalizovaného systému.

Zapalování je kompilátor bajtového kódu, jehož úkolem je začít spouštět JavaScript s co nejmenším zpožděním. Turbofan je optimalizovaný překladač, který vytváří vysoce výkonný strojový kód na základě informací shromážděných během provádění JavaScriptu; Ve výsledku se spustí pomaleji než kompilátor bytecode zapalování.

Sparkplug přidává další kompilátor a „vytváří rovnováhu“ mezi nimi tím, že generuje nativní kód zařízení, ale nespoléhá se na informace získané při provádění kódu JavaScript.

To mu umožňuje rychle spustit spuštění a přitom vytvořit relativně rychlý kód. Úplný a podrobný technický přehled toho, co je potřeba k výrobě tohoto nového motoru, najdete na stránce Blogový příspěvek V8.

Mezitím mají kratší sestavení optimalizovaný V8, protože generovaný kód je umístěn do paměti, aby se zabránilo nepřímému přeskoku při volání funkcí.

Když V8 generuje kód CPU z JavaScriptu, vloží tento kód do paměti. Tento často generovaný kód bude volat vložené funkce, které jsou malými úryvky kódu pro zpracování běžných akcí – vše od základních operací, jako je přidání dvou proměnných, až po plnou funkčnost standardní knihovny JavaScriptu. U některých procesorů může volání funkcí daleko od generovaného kódu způsobit selhání interních optimalizací CPU (například logiky predikce větví). Oprava tohoto problému je zkopírovat vložené funkce do stejné oblasti paměti jako vygenerovaný kód.

Google říká, že vestavěné krátké hovory jsou „obzvláště působivé pro nový čip Apple M1“ Další technické podrobnosti jsou k dispozici zde. Celkově je Chrome 91 nyní o 23% rychlejší a díky těmto aktualizacím JavaScriptu denně ušetří 17 let času CPU uživatele.


Podívejte se na 9to5Google na YouTube, kde najdete další novinky:

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *