České společnosti mají zájem spolupracovat v pákistánském těžebním, energetickém a chemickém sektoru: velvyslanec

České společnosti mají zájem spolupracovat v pákistánském těžebním, energetickém a chemickém sektoru: velvyslanec

Islámábád, 11. prosince (APP): Velvyslanec České republiky v Pákistánu Ladislav Steinhubel v pondělí řekl, že české společnosti jsou ochotny spolupracovat v různých pákistánských sektorech včetně těžby, energetiky a chemie.

Tyto poznámky učinil při setkání s ministrem financí, příjmů a hospodářství Unie, Dr. Shamshadem Akhtarem.

Velvyslanec vyjádřil naději, že se v brzké době uskuteční první zasedání JEC, které poskytne potřebné informace pro zlepšení stávajících bilaterálních obchodních vztahů.

Ministr po příjezdu přivítal nově jmenovaného velvyslance Ladislava Steinhübela a poblahopřál mu k jeho působení v Pákistánu.

Uvítal zájem ze strany velvyslance českých firem a ujistil, že Pákistán usnadní B2B kontakty, a usiloval o spolupráci v oblasti vysokého školství.

Během jednání Dr. Shamshad Akhtar vyzdvihl bilaterální vztahy a úroveň rozvoje těchto vztahů mezi Českou republikou a Pákistánem.

Doufal, že nově zřízený JEC poskytne mezinárodní platformu pro posílení bilaterálních obchodních vztahů mezi oběma zeměmi.

Ministr financí také informoval velvyslance o reformách, které vláda provedla s cílem zajistit ekonomickou stabilitu v zemi.

READ  Česká republika přidána do kalendáře WSBK, Austrálie snížena

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *