Česká republika stahuje plány na reformu konopí

Česká republika stahuje plány na reformu konopí

Česká republika již nepokročí s plně regulovaným legálním trhem s konopím. Návrh zákona Ve středu koaliční vláda země oznámila reformu konopí.

Pirátská strana, která prosazuje plnou legalizaci konopí v zemi, navrhla, aby návrh zákona byl „kompromisem“ a plánem vyjednat dodatky k pozdějšímu datu.

Návrh zákona zahrnuje plány na dekriminalizaci soukromého pěstování, povolení konopných společenských klubů a jeho zdanění, ale zaostává za původními ambiciózními plány na vytvoření plně regulovaného komerčního trhu stanovenými v dubnu loňského roku.

„Dohodli jsme se, že si malé množství rostlin vypěstujeme sami. To znamená dekriminalizaci dospělých, kteří pěstují malé množství konopí pro vlastní potřebu,“ uvedl Jindřich Wobořil, národní koordinátor protidrogové politiky. řekl.

Vobořil také řekl, že strana chce následovat přístup zemí jako Německo, Nizozemsko, Lucembursko nebo Malta, které v posledních letech podnikly kroky k uvolnění zákonů souvisejících s konzumací konopí pro dospělé.

Ačkoli je návrh zákona skokem od plánů stanovených pro rok 2023, Pirátská strana uvedla, že návrh zákona rozšíří, aby umožnil pilotní testování regulovaného trhu, jak bylo uvedeno v jejich původních plánech.

„Ukázalo se, že současný přístup ke kriminalizaci konopí nebude fungovat, stejně jako prohibice v USA v minulém století,“ řekla poslankyně Pirátské strany Klára Gokmanová.

READ  Moderátor České televize Martin Řezníček hovoří o české mediální krajině

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *