Česko trapně hostí Kanadu na World Juniors

Tomáš Susanek předvedl 37 zákroků, když Česká republika ohromila hostitelskou Kanadu 5:2 v úvodní den mistrovství světa juniorů 2022 v Halifaxu v Novém Skotsku.  (Foto přes Hockey Canada)

Tomáš Susanek předvedl 37 zákroků, když Česká republika ohromila hostitelskou Kanadu 5:2 v úvodní den mistrovství světa juniorů 2022 v Halifaxu v Novém Skotsku. (Foto přes Hockey Canada)

O tohle se hraje!

Silně favorizovaný kanadský tým porazil v pondělí v úvodním utkání mistrovství světa juniorů 2023 od Česka 5:2.

Kanada přestřílela Česko 38:26, ale bez výsledku. Stanislav Zvozil vedl za Česko gólem a asistencí, a i když Connor Bedard příští léto vypadal hodný prvního celkového výběru, nestačilo to.

Zde jsou tři tipy a kritické hodnocení úžasného úspěchu Česka.

Další svět natočený Connorem Bedardem v plném zobrazení

Connor Bedard byl nejlepším hráčem, který vstoupil do prvního draftu Austen MathewsA tak podobně Javorové listy Superstar, 17letý mladík, má mimořádný výraz, který popírá jeho drobnou postavu. Bedard je favoritem na celkové první místo v nabité draftové třídě, a i když je dobrý v proplétání se a mimo provoz, jeho uvolněnost a přesnost jsou jeho vizitkou.

Bedard má neuvěřitelnou křivku a flexibilitu při uvolnění střely. David Foster Wallace kdysi popsal forhend Rogera Federera jako dokonalý, plynulý bič, a i když nechceme přidávat směšný humbuk kolem vancouverského teenagera, tady to rozhodně platí. V Bedardově záběru je plynulost, která vyniká a dělá z něj po Matthewsovi nepřehlédnutelnou vyhlídku.

Bedard bude tento turnaj ovládnout jako nejmladší hráč. To se dá očekávat. Další prvky jeho hry se pokusíme vyzdvihnout v tomto blogu. Za stavu 3-1 potřebovala Kanada nějakou ofenzivní injekci a Bedard s odstupem ukázal, proč je hlavním hráčem této draftové třídy a tohoto turnaje.

Výkon Benjamina Gaudreaua otevírá brankářskou soutěž

Vaše každoroční připomínka – a ta, kterou mohou novináři použít – je, že jedinými hráči v tomto turnaji jsou děti. Benjamin Gaudreau určitě prožívá nejlepší noci své mladé kariéry. Těžko by se však o této hře psalo bez zmínky o Gaudreauově drsném večeru.

READ  Český tým moderního pětiboje navštěvuje tábor v Dubaji, kde trénuje na Tokio 2020

Abych byl spravedlivý ke Gaudreauovi, od kanadských bluelinerů bylo hodně průměrných obranných snah. Pokud je poznávacím znamením kvalitního brankáře dát svému týmu šanci, Gaudreau rozhodně ne. A když Jaroslav Semeler porazil Gaudreaua a dostal Česko do vedení 5:2, Gaudreauova noc skončila a nahradil ho Thomas Milik.

Zejména český Tomáš Susanek vstoupil do turnaje jako oblíbená volba pro nejlepšího brankáře a nedraftovaná vyhlídka by se měla dostat na radary NHL. Možná hraje lépe za zemi než za klub, ale Susanek opět přehrál svou konkurenci a byl klíčovým faktorem pro vítězství 5-2.

Během krátkého turnaje dojde k různým změnám a váš brankář bude muset absolvovat horkou sérii, aby se dostal na stupně vítězů. Gaudreau je solidní startér mířící do kanadského turnaje. Zdálo se, že Milik po brutálním druhém framu vyřešil věci pro Kanadu, a to by mohlo stačit k tomu, aby zůstal v roli č. 1, alespoň prozatím.

Stanislav Zvosil si všech svých 15 minut slávy a víc zaslouží

Jednou z nejlepších částí zkráceného turnaje je možnost vytvořit hrdiny z relativních neznámých. Češi Stanislav Zvozil a Jaroslav Klemer si zaslouží uznání za vynikající výkony v pondělí večer.

Swozil byl hrozbou všude. Úvodní branku Česka zařídil krásným bočním přísunem, kde vyrovnal David Špaček. Swozil byl na palubovce, aby určil konečného vítěze zápasu, stejně jako jeho klubový týmový kolega Connor Bedard s perfektním zápěstím na vteřinu. Navzdory kontroverzi pro brankáře Tomasze Susanka byl Szocil mužem zápasu za Česko a držel dva body.

Swozil rozdrtil Kanaďana Adama Fantillyho dobře načasovaným hip-checkem, který rozšířil výběr tří nejlepších. Vsadíme se, že dnes večer bude tématem mnoha vyhledávání na Googlu.

Swozil byl vybrán ve třetím kole Modré bundy V roce 2021 ano, venku se neobjevuje. Ale alespoň na jeden večer Zvozil pozvedl svou hru a zasloužil si být mezi českými fanoušky oblíben, a zároveň se brzy objevil v týmu All-Routing.

READ  Vše, co jste kdy chtěli vědět o české ambasádě ve Vídni - Vindobona.org

TSN se snaží očistit podlomenou pověst Hockey Canada

Partnerství mezi Hockey Canada a TSN je nerozlučné. Hockey Canada spoléhá na nepřetržité pokrytí TSN, aby urychlila své příjmové cíle, zejména v roce, kdy turnaj pořádá. Vzhledem k tomu, že většina hvězdných vyhlídek se účastní letošních letních muzikálů, není letošní rozbitý moloch nic jiného než způsob, jak nahradit ušlé příjmy.

Hokejová Kanada byla po celou sezónu 2022 národní ostudou po zprávě Ricka Westheada z TSN o údajných simultánních skandálech se sexuálním napadením, které se týkaly hráčů z týmů z let 2003 a 2018. Správní rada – včetně zhrzeného generálního ředitele Scotta Smithe – byla vyhozena, ale Hockey Canada dosud neprojevila žádnou skutečnou lítost. To se znovu ukázalo v pondělí večer, kdy TSN kritizovala snahu Hockey Canada obnovit její image.

TSN odvysílala během první přestávky na oslavu Hockey Canada Foundation Fund reklamu, v níž žádají své diváky, aby své těžce vydělané peníze věnovali řídícímu orgánu. Pokud financování pomoci nespustí žádný poplašný signál, mělo by.

Dne 23. prosince byl před skupinovým útokem na hotel v Londýně v Ontariu v červnu 2018 několikrát viděn vedoucí pracovník společnosti Nike Canada kupovat nápoje. Rick Westhead z TSN dříve uvedl, že Hockey Canada urovnal mnohamilionový soudní spor. Údajné napadení. Bývalý soudce Nejvyššího soudu Thomas Cromwell ve své říjnové zprávě napsal, že představenstvo Hockey Canada schválilo platbu 17 milionů dolarů z fondu National Equity Fund – který je částečně financován z registračních poplatků hráčů po celé Kanadě – na urovnání a účinné zakrytí sexuálního napadení. obvinění. .

Cromwell svědčil před Stálým výborem pro kanadské dědictví v prosinci a Hockey Canada je stále zpochybňována federální vládou a neříká nic o veřejném soudním řízení.

READ  Boston Bruins: Kontrolní linie vzkvétá

Westhead je jedním z nejlepších kanadských sportovních reportérů. Zdá se však, že zbytek jeho sítě opustil lekce, které se letos kanadská veřejnost naučila, a předstírá, že Hockey Canada je stále dobrý agent, důvěryhodná veřejná instituce, která může bezpečně řídit a přehlížet menší a juniorský hokej.

Více od Yahoo Sports

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *