Česká republika přijala první skupinu vážně zraněných ukrajinských vojáků

Česká republika obdržela první várku zraněných ukrajinských vojáků, protože země pracuje na odlehčení masivně přetíženého ukrajinského zdravotnického systému.

První dva pacienti absolvují léčbu a rehabilitaci ran v lázních Tarkov na Karvinsku, oba by měli v zařízení strávit minimálně měsíc, oznámila novinku obchodní ředitelka lázní Lenka Grotka. Pondělí.

Lázně podle něj nakonec ošetří raněné ukrajinské vojáky.

Převoz a ošetření raněných ukrajinských vojáků zaštiťuje a organizuje Česká nadace Regi Base, která má 11 let zkušeností s ošetřováním a rehabilitací zraněných vojáků.

Nezisková organizace se zaměřuje na pomoc bojovým veteránům, policistům a hasičům. Ta v minulosti některé pacienty odkazovala k lékařům do Darka.

„V minulosti jsme již ošetřili vojáky z Gruzie. V roce 2018 zde byli i ukrajinští vojáci z Donbasu, kteří byli zraněni při prvním ruském útoku na Ukrajinu,“ řekl Grotka.

V pondělí dorazili do Spa dva vojáci ukrajinské armády poté, co v bitvě s Rusy utrpěli složitá a těžko léčitelná zranění. Jeden přišel o část ruky a zlomený kotník, ale stále může chodit. Dalšímu byly amputovány tři prsty na nohou.

„Lékaři a lázeňští specialisté z Darka si již přečetli své lékařské zprávy, aby jejich léčebný plán byl co nejúčinnější a mohli se znovu objevit jako vojáci,“ řekl mluvčí zařízení Miroslav Slaný.

A lázně mají kapacitu na ošetření zraněných vojáků, řekl ředitel lázní.

„Z naší strany neexistuje žádná horní hranice. Konečné číslo závisí především na nadaci, která vše poskytuje.

Celý proces je velmi komplikovaný, především po administrativní stránce,“ řekl Slaney. Dodal, že důvěra již jedná o převozu dalších pěti zraněných hráčů.

READ  Čeští archeologové pomáhají vědcům najít lidi s hepatitidou B v prehistorických dobách

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.