Česká republika ohrožená buňka: Paňdžábská policie rozbila teroristickou buňku operující z České republiky

Česká republika ohrožená buňka: Paňdžábská policie rozbila teroristickou buňku operující z České republiky

Chandigarh, 13. srpna: Paňdžábská policie rozbila teroristickou buňku, kterou provozuje Gurdev Singh Jaisal, rodák z České republiky, zajistila tři zbraně a střelivo od generálního ředitele policie Darna Tarana a zatkla tři její komplice. (DGP) Gaurav Yadav zde řekl v neděli.

Vývoj probíhal před Dnem nezávislosti. Gurdev Jaisal byl klíčovým agentem kanadských teroristů Lakhbir, Landa a Satbir Singh, Chadha, kteří stáli za útokem raketovým granátem (RPG) na policejní stanici v Sarahali a plánovali zabít několik cílů. stav.

Zatčení byli identifikováni jako Ashpreet Singh, Pardeep Singh a Sukhman.

Policie u nich kromě tří pistolí zajistila také finanční hotovost 37 500 Rs.

Po informacích, že Gurdev Jaisal vyvíjí nový modul pro provádění teroristických aktivit, policie zatkla trojici z Dharn Taran ve společné operaci s kontrarozvědkou, řekl DGP Yadav.

SSP Gurmeet Singh Chouhan uvedl, že Jaisal, který seděl v Čečensku, byl v kontaktu s členy volebního obvodu a telefonicky jim dal pokyn, aby prováděli teroristické aktivity a zabíjeli s cílem narušit mír a harmonii ve státě.

Zatčení obvinění také přiznali, že vzali nějaké zbraně a peníze na financování terorismu, aby je dali různým osobám na pokyn Gurdeva Jaisala, řekl a dodal, že probíhají další vyšetřování, aby se zjistila zpětná a dopředná vazba.

READ  Wig Exchange Travel propaguje výstavu mladého českého umělce

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *